3.Díl – Stručný průvodce ovocem

ostružiny

Do třetice všeho dobrého přinášíme třetí a poslední díl stručným průvodcem ovoce. A proč vůbec ovoce konzumovat? Na to vám napíši hned několik důvodů. Mimo zdraví prospěšných vitamínů obsahuje ovoce velké procento vody, méně sacharidů, posiluje imunitu, obsahuje vlákninu. Zaženete chuť na sladkosti – kontrola tělesné váhy, méně kalorií. Myslím, že tento výčet by mohl stačit a přesvědčit vás o zařazení ovoce do vašeho jídelníčku, pokud jste tak ještě neučinili.

Pomeranč

Pro skutečně velké zastoupení vitaminu C čelí různým infekcím. Vitamin B7 napomáhá v růstu zdravých a silných vlasů. Dále se podílí na lepším hojení ekzémů a kožních vyrážek. Pokud chceme předejít infarktu myokardu, měli bychom zařadit tento druh ovoce do svého jídelníčku. Ukrývají v sobě selen.

Citrón

Teď se možná zašklebíte, ale citrón obsahuje mimo kyseliny citronové také bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamín B, fosfor, draslík, vápník, zinek, hořčík a železo. Obsažený vitamin C je nejlepší přírodní prevencí proti krvácivosti dásní. Dejte pár kapek citrónu na prst a masírujte dásně.

Jablko

Je bohatý zdroj ovocných kyselin, pektinu, ale i vlákniny. Pektin i vláknina pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Draslík zase podporuje dobrou výživu svalů. Jablka obsahují antioxidanty, tříslovinu, celulózu, zinek, vápník, karoten, vitamin B a C.

Meloun vodní

Melouny obsahují kyselinu listovou, jablečnou i citronovou. Jde o nízkokalorickou a osvěžující potravinu s vysokým podílem vitaminů A, řady B, C a minerálních prvků. Meloun bývá využíván při ledvinových potížích.

Ostružiny

Tyto drobné černé bobulky se těší oblibě už dlouhé věky a potvrzují to i archeologické nálezy. Konzumují se jak plody samotné, tak i listy ostružiníku. Určitě už jste někdy okusili čaj z listí ostružin, a pokud ne, můžete to dohnat. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C, podporují imunitu. Vhodné jsou k detoxikaci organismu. V tomto ovoci najdete vitamíny skupiny B a z minerálů je to železo, hořčík draslík, fosfor, vápník. Ostružiny pomáhají při nemocech z nachlazení, ale také léčí a zpevňují cévy a posilují mužskou potenci. Pomáhají v regeneraci cévních stěn, zlepšují průtok krve, posilují vazivo a zpomalují stárnutí organismu.

Fotografie publikována se svolením petr kratochvil. http://all-free-download.com/free-photos/

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář