Aby sex nebyl nuda, aneb řekněte si o to, co se vám líbí

ID-100112047

Někdy se bohužel může stát, že se nám do vztahu vloudí nuda, stereotyp nebo naše srdíčko, či spíše náš klín zatouží po něčem novém, žhavém a dobrodružném. Jenže pak nastává ta trapná chvilka ticha, kdy po něčem toužíme, ale neumíme si o to říci. Jak tuto chvilku překonat a říci si o to, po čem toužíme?

Nevím, zdali jste to už někdy zažili, nebo je váš sex tak dokonalý či spíše si dokonale rozumíte s drahou milostnou polovičkou. Ale přesto. Ať už radu potřebujete, nebo nepotřebujete, my se dnes pobavíme o tom, jak si dokázat říci o to, po čem vaše srdce a sexuální touha prahnou.

Mnoho z nás si v sexu uvyklo na to, co je jim dáváno. A zatouží-li naše srdce po nějaké změně či experimentu, raději své přání a nejtajnější sexuální představy spolkneme, sklopíme hlavu a dále přijímáme to, co nám je dáváno. Někteří z nás by si o změnu rádi řekli, ale nejsou zvyklí se o sexu bavit. A někteří z nás nemají problém a svoje přání dokážou vyslovit a se svým partnerem se o sexu baví otevřeně. Přesto většina z nás patří spíše k prvním dvěma skupinám.

Nebudeme se tedy dlouho rozepisovat na úvod a raději přistoupíme k věci. Copak nám sexuální odborníci radí?

Nevyslovit svá přání – hloupost!

Když nás něco trápí, udusíme to v sobě namísto toho, abychom se vyzpovídali nebo si upřímně zanadávali. Všechny svoje problémy, stejně tak, jako tajná přání, házíme do jednoho hrnce, který pak přiklopíme pokličkou a problémy i s přáními začneme dusit.

A to je právě chyba. Dušením a neprojevováním svých emocí a tužeb si tak akorát zaděláváme na problémy, nejen ve vztazích, ale také u sebe samotných a na našem zdraví. Raději tedy zapomeňte na svůj zlozvyk ničeho neříkání a raději si pěkně řekněte, po čem toužíte.

Vždyť to často ani nemusíte vyslovovat nahlas. Ne každé sexuální přání je tak složité, že je nemůžete vyjádřit například neverbálně. U spoustu vašich přání stačí jen u vašeho milování naznačit anebo se rovnou překulit do polohy, kterou chcete vyzkoušet.

Pořádně se rozmyslete

Než přikročíte k vyslovení se, pořádně se rozmyslete. Co když vaše přání nevychází z vašeho nitra, co když po tom skutečně netoužíte? A proto je potřeba zanalyzovat svoje sny a touhy. Řádně se rozmyslete, zhodnoťte pro a proti a až se rozmyslíte, pak se vyslovte.

Že náznaky nefungují?

Říká se, že náznaky nefungují, a to hlavně naznačuje-li žena muži. Muž je totiž zvyklý komunikovat na přímo a vůbec netuší, že mu někdo něco naznačuje. Žena si naopak myslí, že je jí naznačováno neustále.

Při experimentování naznačovat můžete. Díky tomu se trochu otrkáte a ověříte si, zdali partner či partnerka nevyletí při vašem vyslovení z kůže.

A na závěr – prostě mu/jí to řeknete

A na závěr nezbývá, než sebrat veškerou odvahu a začít mluvit narovinu. Nemusíte se vůbec ničeho bát, pokud vás partner neodpálkuje již při naznačování, pak mu dané téma nevadí.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography / FreeDigitalPhotos.net.

Korektura: Jana

Markéta Vlková (13 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář