Bylinky a jejich využití pro lidské zdraví

bylinky

Bylinky sice nenahradí klasickou medicínu, ale ukazuje se, že na mnoho různých nemocí fungují bylinky lépe. Jsou mnohem levnější než některé léky a navíc nezpůsobují vedlejší účinky. Bylinky nepatří mezi tradiční léčbu, ale razí si svou vlastní cestu. Jak vědci, tak běžní lidé se o bylinky zajímají čím dál více. V dnešním článku se podíváme na některé druhy bylinek a jejich vlastnosti, které prospívají lidskému zdraví. Bylinky se považují za trend současnosti a určitě budete se mnou souhlasit, že je to jenom dobře.

Ploštičník větevnatý

Je v Severní Americe znám jako black sohosh. Je ideální při léčbě gynekologických problémů a v menopauze, kdy zmírňuje návaly horka. Je rovněž vhodný při zánětech pohlavních orgánů. Hojně se využívá při bolestech spojených s menstruací a vysokém krevním tlaku. V případě těhotenství nebo kojení je zakázán.

Kadidlovník

Nebo také Boswellia serrata je strom z čeledi březulovitých. Tato bylina se hojně využívá už stovky let v tradiční ajurvédské i čínské medicíně při léčbě revmatismu. Obsahuje účinné látky, které snižují tvorbu leukotrienů, a pomáhá tělu bojovat se záněty a ulevuje od bolesti.

Heřmánek

Tuto bylinku oproti dvěma předešlým bude znát nejspíš každý. Heřmánkový čaj patří asi mezi nejznámější na problémy se zažíváním a na pomoc při zánětech tlustého střeva. Mimo to pomáhá hojit afty a dásně. Uklidňuje kožní problémy a osvědčil se i při léčbě popálenin. Pomáhá zklidnit podrážděné oční spojivky a má mnoho dalších prospěšných vlastností.

Aloe vera

O aloe se říká: „kudy teče, tudy hojí“. Pokud aloe vypijete, kudy proteče, tam zahájí léčivý proces, až po konečník, kde ho člověk vyloučí. Aloe je doporučováno také u problémů s hemeroidy. Aloe je rovněž spojováno s redukcí váhy, detoxikací a často je používáno jako doplněk stravy. Mimo to má nesmírně pozitivní účinky pro pokožku a po jeho aplikaci se lépe hojí popáleniny a jiné kožní neduhy.

Chaste tree

Neboli cudný strom. Určitě vám nezajistí panenství, ale má vysoce hormonální účinky, které minimalizují PMS (předmenstruační syndrom). V testech jasně vyšlo najevo, že má silnější účinky než některé léky, popisuje James A. Duke, autor knihy The Green Pharmacy. Doporučuje ovšem trpělivost, než se dostaví první účinky. Léčba může být doprovázená žaludeční nevolností, zvýšeným krvácením a bolesti hlavy. Nicméně vše časem pomine a tělo se uvede do stability a vše bude v pořádku.

Zdroj obrázku: http://www.georgiabackyardnature.com

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář