Co přitahuje muže na ženách?

úsměv ženy

Přestože velmi rádi používáme rčení, že vzhled nerozhoduje, protože nejdůležitější je nitro člověka a každý má i jiný vkus, na základní zákony sexuální přitažlivosti reagujeme všichni stejně. Ať se nám to zamlouvá či nezamlouvá, existuje několik faktorů, které ovlivňují, zda se nám někdo líbí nebo nelíbí, ještě dřív, než stačíme poznat jeho povahu. První, co mužské podvědomí zachytí, je tvář, hlas, pohyby při chůzi, vůně a gesta. Dnes se podíváme na to, co přitahuje muže právě na ženách nejvíce.

Co zaujme jako první, je tvář

U podvědomého posuzování pro dlouhodobý vztah, je pro muže důležitá atraktivita ženské tváře. Ideální je obličej symetrický, s výraznýma očima, drobným nosem, plnějšími rty, úsměvem a dokonce i zuby. Vlasy mají většinou muži rádi delší. Obecněji jsou přitažlivější blondýnky, protože světlá barva vlasů evokuje mládí, které připomíná sílu-vitalitu a hlavně plodnost. Ale tohle se samozřejmě mění s rasou a zemí, ve které se daný jedinec nachází. Některé muže mohou přitahovat naopak exotické snědé krásky.

Přitažlivé jsou hlavně ženy přiměřeně nepřístupné a tajuplné. Rovněž ženy, které jsou schopné naslouchat a méně mluvit. Mezi nejpřitažlivější výraz muži zvolili úsměv. Takže dámy – usmívat se!

Ňadra

Neexistuje přímé vysvětlení, proč jsou ženská ňadra tak sexy, ale všechny teorie směřují k mateřství a plodnosti. Muži mají rádi prsa oblá a střední velikosti. Extrémně velká prsa dle některých studií upřednostňují muži, kteří zaujímají negativní postoj k ženám.

Gestikulace

Mužům se líbí ženy, které vyzařují submisivitu. Oplývají určitou jemností a potřebou ochrany. Přitažlivý se jim zdá také výraz studu. Zajímavá z pohledu muže bývá dokonce i mírně neurotická povaha. Ta totiž podle vědeckých studií naznačuje, že žena bude dobrou a starostlivou matkou. Pro pevný vztah muži upřednostňují více submisivní ženy s kladným přístupem k rodině.

Celkový vzhled

Muže zajímá a přitahuje vždy mnohem více samotný vzhled i postava ženy než její inteligence či majetkové poměry. Muži preferují ženy, které o sebe rády pečují, mají hezky učesané vlasy, make-up a upravené nehty.

Postava koketování

Muži dávají přednost tělu, které má tvar přesýpacích hodin. Správný poměr pasu a boků napovídá o nejvhodnějších podmínkách pro reprodukci. Přesněji řečeno jde o údaj 0,7, že obvod pasu činí 70 % celkového obvodu boků. Mužům se líbí drobné ruce a delší štíhlé nohy, ideálně pokud má žena ještě i elegantní podpatky.

Nožky totiž v lodičkách na podpatku vypadají opticky menší a zajišťují také lepší a pevnější držení těla. A pokud nejste zrovna majitelkou dlouhých nohou – opticky to nohy samozřejmě prodlouží.

Koketování

Muže zaujme žena, která umí házet očkem, pohrává si s vlasy, přehazuje nožky, špulí nebo si kouše či olizuje rty. Asi každá žena zná lstivé triky a rovněž rozpozná své silné zbraně. Velmi dobrý vliv na mužské ego má podle expertů i drobný náznak chvály či ocenění. Nutno dodat, že nic se nemá přehánět. Vše má působit přirozeně.

Zdroj obrázku: http://www.forbes.com, http://www.mensbestdatingtips.com

 

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář