Cvičení s půlmíčem zvaným BOSU

bosu

Snad každý by chtěl mít pěknou postavu, a to bez zbytečného namáhání kloubů. Cvičit jen poloviční dobu a přitom dosáhnout stejných výsledků. Při cvičení se jednak bavit a formovat ještě celou svou postavu. Zdá se vám to nemožné? S podivným půlmíčem Bosu to nic nemožného není! Bosu se stává čím dál populárnější pomůckou ke cvičení. Jde o balanční podložku, která dříve sloužila hlavně v rehabilitačních zařízeních. Dnes však Bosu najdete skoro v každém fitcentru. Spoustu lidí si ho pořizuje i domů. Jeho cena není vysoká a jeho rozměry ho předurčují k praktickému skladování.  Jeho název pochází z anglického „Both Sides Up“, tedy oběma stranami nahoru. Na Bosu můžete cvičit na obou stranách.  Jak vypouklou stranou nahoru tak i na ploché straně.

Základní cviky na BOSU

Základním cvikem je stání na něm oběma nohama. Myslíte si, že je to snadné? Tak to se pletete! Zkuste si to sami a pak uvěříte. Pro zachování rovnováhy je nutné zapojit a zpevnit celé tělo. Na Bosu můžete dělat výpady, sedy-lehy, dřepy, i kliky a další cviky. Také zkusit skákat přes švihadlo. Zkrátka co vás napadne.

Výhody cvičení na BOSU

Největší výhodou cvičení na tomto půlmíči je zapojení svalstva celého těla, ale zároveň i zpevňování šlach a vazů. Pokud chcete spalovat tuky, je vhodné zapojit kardio cviky, kdy máte vyšší tepovou frekvenci. Existují však i rehabilitační cviky na posílení svalů.

Jak začít cvičit na BOSU

Na youtube již existuje mnoho videí, podle kterých můžete začít s cvičením doma. Záleží jen na vás, pro které se rozhodnete. Můžete sledovat více záznamů a vytvořit si klidně svou vlastní sestavu. Pokud nepatříte mezi ty, kteří se donutí cvičit doma, můžete si zajít na lekce cvičení do nějakého sportovního centra. Jedna lekce vyjde zhruba na 60,- Kč. Výhodou je, že nemusíte vymýšlet cviky a jste pod dozorem lektorky. V kolektivu je vždy větší legrace a cvičení je ještě mnohem zábavnější.

Zdroj obrázku: http://www.blogspot.com

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář