Důvody, proč je dobré míti sex!

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Sex mnozí z nás berou jen jako potěšení, možnost vyplavit endorfiny, hormony štěstí, z těla. Vyhnat z těla napětí, vzrušení a podobně. Je to také partnerské spojení, kdy partnerovi už být víc nemůžete. Pro muže je to často ten největší důkaz lásky a je to také možné partnerovo vyznání. Důvody, proč mít sex, jsou i další. Pomůžete svému imunitnímu systému, zlepší se vám pleť, zlepšíte si celkově svou náladu a tak dále, takže když se zeptáte, jestli provozovat sex, nadšeně odpovídáme ano! Nepřinese vám jen to báječné a krásné potěšení, orgasmy a splynutí s partnerem, ale i jiné věci.

Počet sexuálních úkonů zde není nijak stanoven, je tak jen na vás, kolikrát si s partnerem užijete společné chvíle. Důležité také je, abyste se do sexu a sexuálního potěšení nenutili, musí to přijít samo a spontánně. Minimálně však jednou až dvakrát týdně vám sex prospěje a i zde platí přímá úměrnost. Čím více se budete s partnerem milovat a oddávat radovánkám, tím víc si budete užívat a také se tím posilují i důvody, proč mít sex. A proč je tedy dobré míti sex?

Sex zlepšuje náladu

Náladu ovlivňuje mnoho faktorů. Když si dáte dobré jídlo, můžete se cítit lépe, když si zajdete zacvičit, budete se cítit lépe a podobně. No a i sex a sexuální aktivita vám pomáhají zlepšit náladu a celkově se budete cítit lépe. Proto někdy, když máte náladu pod psa a nic se vám nechce, můžete právě vyzkoušet „sexuální terapii“. Uvidíte, že poté se vám nálada zvedne o 100 % a vy se budete cítit spokojeni a nadšení.

Sex pomáhá v hubnutí

Sex, neboli také sexuální aktivita pomáhá i při hubnutí. Při sexu se pohybujete, potíte se, vaše tělo pracuje. Navíc, když zvolíte nepříliš běžné pózy, určitě se nebudete nudit. Při sexu se spalují kalorie, cvičí se celé vaše tělo a to dostává pořádně zabrat. Pokud si za noc třeba svůj sexuální výkon zopakujete a pravidelně se věnujete sexuální aktivitě, určitě zhubnete o nějaký ten kilogram. Během hodiny můžete spálit 100 až 250 kalorií.

Sex zmírňuje stres a napětí

Po celém dni v práci jste nervózní, naštvaní. Práce však nekončí. Doma musíte uklidit, uvařit na druhý den, dohlédnout na děti při učení, při psaní úkolů, nachystat večeři, nahnat děti spát a pak uklidit koupelnu. No druhá práce. Večer zasednete k počítači a doděláváte práci, kterou jste dopoledne nestihli, a poté jdete spát s pocitem stresu a napětí, protože zítra zase toho budete mít v práci tolik. Dnešní doba, stres a napětí výrazně podporuje a fandí mu. Sex vám pomůže zmírnit ono napětí a stres. Endorfiny nepomáhají jen lepší náladě, ale také odplavení stresu a napětí.

Sex zlepšuje spánek

Nemůžete večer usnout, házíte sebou v posteli jako kapr na suchu, neustále se obracíte ze strany na stranu. Hlavou vám jde mnoho myšlenek. Přemýšlíte, co všechno zítra udělat, co budete dělat k obědu o víkendu, jak zaplatíte dětem letní prázdniny a kde seženete teďka rychle kostým na maškarní ples, protože z něj váš drobeček už vyrostl. To vše způsobuje, že nemůžete spát. Po sexu budete mít nejen dobrou náladu, ale také se budete cítit příjemně unavení, spokojení a jakoby utlumení. A to je skvělá doba zavřít oči a co nejdříve usnout. Uvidíte, že to půjde mnohem lépe.

Sex zmírňuje bolest

Bolest hlavy, bolest těla a mnohé jiné bolesti, to není nic dobrého a příjemného. Často tak řešíme tyto potíže pilulkou proti bolesti, která nám začne účinkovat a hlava či něco jiného nás bolet přestane. I sex však může pomoci proti bolesti a nutně si nemusíte brát léky, které by zmírnily vaši bolest. Do těla si tak nevpravujete žádné chemické látky. Endorfiny mají velkou sílu, nepůsobí jen na napětí, stres nebo na lepší náladu. Díky endorfinům, které do těla vyplavujete po sexuálním vyvrcholení, utlumujete bolest, a to dokonce až na několik hodin.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář