Jak na sex po porodu? Přinášíme tipy.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Porod je nádherná a úžasná věc, i když je velmi bolestivý a někdy se může táhnout i několik hodin, na konci je důvod k radosti. Dítě a radostný pocit z něj vám v mžiku smaže z obličeje bolest, vyčerpání. Vystřídá jej radost, pocit štěstí. Na začátku, když si miminko přivezete domů, je to docela těžké. Musíte se s miminkem sžít a zvláště když jste prvorodička, začátek je někdy těžký. Dítěti chcete a podřídíte celý svůj režim a život, protože ono vás zrovna teď potřebuje ze všeho nejvíc. Partnera tak možná odsunete trošku do pozadí a nevěnujete mu tolik pozornosti jako předtím.

Důležitý ve vztahu je i sex, ovšem po porodu mnoho žen sex posune do pozadí. Soustředí se jen na dítě. Ve chvílích, kdy se staráte o plačící dítě, o domácnost, jste nevyspalá, dole možná i celá bolavá, to poslední, na co doopravdy myslíte, je sex. Jenže váš partner nerodil, není přetažený a na sex má chuť. Sex však může hodně pozitivně ovlivnit vás a vaší psychiku. Do těla se dostanou hormony štěstí, budete se cítit lépe. Jak to však udělat, aby to bylo příjemné a aby to hlavně klaplo?

Ciťte se ve svém těle dobře

Mnoho žen po porodu se svým tělem spokojeno není. Stydí se za něj, nechtějí se moc vystavovat, ukazovat. Mají pocit, že partnera už nepřitahují, vždyť jejich tělo není vůbec nic hezkého, tak proč by se jim mělo líbit. Po porodu je však pro mnoho mužů žena přitažlivá, vždyť jim dala to, co je pro ně v životě nejcennější a nejlepší. Proto svým partnerkám říkejte, jak moc je pro vás žádoucí, jak moc je krásná a jak vás přitahuje.

Rychlý sex

S dítětem není moc času na sex, to je jasné, proto když se najde příležitost a chvíle, kdy například dítě spí, hlídá jej venku sousedka, nebo jej na procházku vzala babička, vy máte šanci si sex krásně užít. I ženy občas rády rychlovku a taková rychlovka do vztahu vnese nový vítr, který oživí vztah, a vy se budete těšit, kdy zase vaše miminko usne.

Muži, co pomáhají, jsou velmi sexy

Partner, který pomáhá, je zkrátka skvělý, milý a hodný. I po celém dni v práci si nesedne a pomůže vám například s přípravou večeře, nebo se ujme prcka, abyste mohla v klidu uvařit nebo třeba vyžehlit. Pokud muž ženě pomůže, nebude večer tolik unavená a naopak bude na potenciální erotické hrátky i dobře naladěná.

Mluvte normálně!

Ve chvíli, kdy máte dítě, máte tendenci začít mluvit miminkovsky. Používáte výrazy jako ťuťu, ňuňu, ty ši ale mažlík a podobně, které nejsou vůbec sexy. Takhle si mluvte s miminkem, i když ani na něj by se moc šišlat nemělo. Když něco podobného použijete ve chvíli, kdy se chystáte k sexu, spolehlivě tak zabijete veškerou chuť na sex.

Nenakupujte jen pro miminko

Zjišťujete, že místo obchodů s kabelkami, botami a oblečením, trávíte více a více času v obchodě s dětským oblečením. Miminku pořizujete naprosto všechno a na sebe nemyslíte. Vaše spodní prádlo už také není nijak zvlášť nové, ale vy raději koupíte dupačky. Kupte si nové a pěkné spodní prádélko, které si vezměte večer na sebe. Partnera to velmi potěší a vy se budete cítit rozhodně mnohem lépe, než ve starém a zašlém spodním prádle.

Chvíli bez miminka

Hlavně maminky si nedovedou představit, že by měly strávit bez svého miminka byť jen minutu. Nebojte se, nejste krkavčí matka, když svého drobečka svěříte prarodičům a vyjdete si s partnerem na večeři, do divadla, do kina nebo na koncert. I maminky potřebují občas vypnout a užít si trošku zábavy.

Noc je pro vás dva

Jste rodiče, to ano, ale také jste partneři a milenci. Požádejte o pomoc babičku, tetičku nebo kamarádku a naplánujte si společnou noc jen sami pro sebe. Jděte předtím na večeři, pořiďte si nové prádlo. Celou noc tak budete jen sami dva, nebudete věčně odbíhat k miminku, nebudete se muset milovat tiše, abyste jej nevzbudili. Občas si takovou noc dopřejte.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář