Jak začít s kreslením

kreslení

Kreslit umí každý z nás. Rozhodující je spíš otázka, jak a zda to člověka baví a něco mu to dává. Pokud mi nevěříte, že kreslit umí každý, můžete se přesvědčit. Přihlaste se do kurzů kreslení pravou hemisférou a sami zaznamenáte skryté talenty. Pokud se vám nechce chodit do kurzu, můžete si vyhledat kurz na internetu a absolvovat ho z pohodlí domova nebo to zkusit pomocí knihy, která vás tímto krok za krokem provede.

Kniha byla publikována ve Spojených státech již v roce 1979. Autorka knihy Betty Edwards použila poznatky z výzkumu lidského mozku na výuku kreslení. Vytvořila tímto velice efektivní metodu, která napomáhá při rozvíjení kreativity. Naučíte se používat intuici a rozvíjet dále svůj talent. Určitě se z vás nestane Picasso, ale zaručeně objevíte nový druh zábavy. Mnoho lidí, kteří se pro tento krok rozhodlo, tvrdilo, že umí namalovat maximálně domeček jedním tahem. A po skončení celého kurzu byli schopni nakreslit úžasný portrét. Prakticky všechny kurzy se odvíjejí od této základní metody.

Věnujte sami sobě čas

Jistě, že nemůžete očekávat výsledky ihned. Vše se musíte naučit pozvolna. Pokud si máte vybrat, co budete malovat, nevybírejte si hned něco složitého. Začínat se má s něčím jednoduchým. Když už máte vše nachystané, vyberte si předlohu, podle které budete kreslit. Prohlédněte si ji pečlivě a nakreslete pouze obrys. Obrázek, by se měl skládat pouze z jednoduchých čar, které vytvářejí obrys daného předmětu. U tohoto kurzu prochází uchazeč celou řadou elementárních cvičení, při kterých pracuje pouze s liniemi. Až budete mít hotový obrys, můžete začít s podrobnostmi a přesností. Opakování je matka moudrosti. Když se budete snažit předmět namalovat vícekrát, zjistíte, že je to čím dál víc lepší a půjde vám to mnohem lépe.

Ze začátku se nezačínejte hned soustředit na podrobnosti, bude to pak mnohem složitější. Nakreslený obrázek se nemusí podobat reálnému předmětu, ale hlavní je, že půjde poznat, co to je. Podstatné je, jaká z vás vyzařuje nálada a nakolik se dokážete u této činnosti uvolnit. Jednoduchá cvičení vás naučí, jak přepnout.

Zdroj obrázku: http://www.rajztanfolyam.com

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář