Kdo odpouští snáze? Ženy!

Fotografie publikována se svolením adamr / FreeDigitalPhotos.net

Schopnost odpustit je u každého člověka jiná. Když vám někdo lže, odpuštění je těžké, protože nikdy přesně nevíte, jestli je omluva opravdu od srdce, nebo je to jen něco, co druhý člověk vypustí z pusy, aby byl klid. Odpuštění samozřejmě záleží také na tom, co máte danému člověku odpouštět. Jinak se odpouští lež, kdy partnerovi řeknete, že v obchodě nebyla jeho oblíbená značka piva, ale ve skutečnosti jste na to zapomněla, a jinak se odpouští lež, když vás partner obral o peníze, lhal vám o své výplatě nebo vás dokonce podvedl. Odpustit není jednoduché, ale ani to není nemožné. A kdo obecně více odpouští? Ženy nebo muži? Studie ukazují, že spíše ženy.

Není člověk jako člověk

Nemůžeme úplně říci, že snáze odpouštějí jenom ženy, takhle se rozhodně nedá škatulkovat. Jde zejména hodně o to, jak je člověk vychován, jaké má priority, jaké má vlastnosti a jaké má názory. Člověk, který je až příliš hrdý a je jedno, jestli je to žena nebo muž, asi snadno odpouštět neumí. A ten, kdo je spíše uzavřenější a nekonfliktní, může odpustit jen na oko a v sobě to pak hodně dlouhou dobu dusit. Také mužský postoj se během let také může změnit a začít se na celou situaci dívat jinak.

Ženy se často ohání rodinou

Když ženy přijdou partnerovi na nevěru, na tajení peněz, na alkoholismus či další jiné a jiné problémy, prvotní šok je samozřejmě velmi silný. Když však šok opadne a začne zase mozek fungovat racionálně, ženy přemýšlí nad rodinou, nad dětmi. A často partnerovi odpustí cokoliv, jen aby rodina byla úplná a fungovala správně, aby děti nestrádaly z rozvodu rodičů. Jedna moje známá dokonce partnerovi trpěla celé roky milenky, jen aby zůstal doma a byli tak pro děti úplná rodina.

Proč muži odpouští méně?

Muži a jejich mužské ego je všeobecně známé, napsala se o tom už řada článků a stále se o tom hovoří. Muži a jejich ego je věc, kterou popudí i zdánlivá maličkost. V případech jako nevěra, tajení úspor a další jsou často rázní, a to z důvodu, že žena zasadila pořádnou ránu do jejich ega a rapidně jej snížila. Našla si milence, to znamená, že jí partner v něčem nevyhovuje, lhala mu, to znamená, že mu nedůvěřuje. Muži mají svou hrdost a ego a přes to často nejede vlak. Vždyť ve chvíli, kdy vás partner urazí nějakou nejapnou hláškou, vydržíte se s ním nebavit pár hodin, maximálně den. Zato partner, když jej urazíte nějakou nejapnou hláškou, je hluboce zasažen, nebaví se s vámi klidně i dva dny, poté jej to přejde, ale samozřejmě vám to, že jste ho urazila, připomene při každé příležitosti, muže to zkrátka nepustí.

Fotografie publikována se svolením adamr / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář