Kolečkové brusle jako zábava a zdraví prospěšná aktivita

bruslení

Léto přímo nahrává této sportovní zábavě. Přinášíme vám pár důvodů, proč se jízda na kolečkových bruslích vyplatí. Pokud jste naprostý začátečník, můžete prvně vyrazit s někým, kdo jízdu na bruslích ovládá a naučí vás to. Také existují skupiny vedené instruktorem a můžete se přihlásit do kurzu jízdy na kolečkových bruslích. Třeba poznáte díky tomuto sportu nové lidi a začne se vám to líbit.

  • Aerobní aktivita posiluje srdce a pozitivně působí na dýchací soustavu člověka. Pravidelný pohyb patří mezi nejúčinnější zbraně proti nadbytečným kilogramům, protože za hodinu aktivního bruslení můžete spálit klidně až 600 kalorií;
  • Mezi další důvody, proč zkusit jízdu na kolečkových bruslích, patří skutečnost, že efektivně formuluje postavu a posiluje svalový systém. Získáte hezké tělo, skvělou kondici a pevnější zdraví;
  • Odborníci dokonce doporučují jízdu na kolečkových bruslích na snižování krevního tlaku;
  • Věděli jste, že bruslení šetří klouby? Proto je vhodné i pro lidi, kterým velká zátěž na klouby nevyhovuje ze zdravotních důvodů.

 Srovnání jízdy na bruslích, jízdy na kole a běhání

Na světě existuje mnoho druhů různého aerobního cvičení. Patří zde například i běh. Jízdě na bruslích je dokonce velmi podobný, ale přece jen zde nějaké odlišnosti najdeme. Při jízdě na bruslích zatěžujete mnohem méně svoje klouby. Pravidelné běhání je pro klouby minimálně o 50% namáhavější než pravidelné bruslení. Co se týká jízdy na kole, opět mají brusle něco navíc. Je zde menší riziko poranění při pádu, samozřejmě jen v případě, že máte chrániče a helmu. Další výhodou je větší množství spálených kalorií u bruslení. Rychlé spalování kalorií patří mezi největší bonusy bruslení. Ani u běhání či jízdě na kole nespálíte tolik kalorií, jako u bruslení. U bruslení vás to navíc nutí držet zpřímené tělo, což je zdravé i pro páteř. Takže pokud máte někde schované brusle a jsou zaprášené, tak je honem vytáhněte, oprašte a vydejte se na projížďku, třeba kolem řeky nebo v lesoparku.

Zdroj obrázku: http://www.wowcher.co.uk

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář