Konopí, nebo snad marihuana?

konopí-maruhuana

Každý z nás o konopí slyšel, nebo přišel do styku ať zdravotně tak ve formě návykové látky. Odborným názvem nese jméno Cannabis sativa. Původ této rostliny z čeledi konopovitých pochází ze Střední Asie. Tato rostlina má mnoho podob, dalších názvů podle dělení v závislosti na přítomnosti látky THC. Rozdělení je hlavně, co se týče zdravotních nebo vlastních užitků. Vlastními se myslí kouření konopí. Příklady zdravotních užívání jsou různé druhy mastí pomáhajících při hojení ran apod. Kouření způsobuje uživateli stav uspokojení. Projevuje se různými způsoby, nejčastější je zlepšení nálady, uklidněním. Na druhou stranu se může projevit zhoršenou náladou, nervozitou. Rozdíly jsou mimo jiné také na základě obsahu indika a sativa v dané dávce.

Pěstování konopí

Konopí nepotřebuje velké množství živin, zatím co vodu ano. Vodu v přiměřeném množství, hodí se zde známá věta „zlatá střední cesta“. Zalévat tak středně v závislosti na množství. Půdní prostředí konopí vyžaduje spíš kyselejší, ale jen mírně. Hnojíme nejčastěji a ideálně močůvkou. Velikost a kvalita rostliny závisí na větším množství hnojení a vody při stádiu růstu. Pěstování tak chce praxi a dobrou studii, abychom dosáhli výsledku, jaký si přejeme.

Konopí v dnešní době

Jak jsme již zmínili, konopí také existuje jako návyková látka. Část, která se kouří, jsou tzv. paličky. V dnešní mluvě známá taky jako „mariánka, tráva, hulení, hulo apod. Kouření konopí má několik podob. Nejznámější praktika u nás je ze skla. Další způsob je balení konopí do papírků, tomuto postupu se říká hovorově „brko, brčko“. V neposlední řadě máme kouření z vodní dýmky, v podobě bluntu. Známým místem kde se konopí může kouřit a zákon to dovoluje je Holandské hlavní město Amsterdam. V dalších jiných místem, jako je i naše země to zákon zakazuje. O legalizování konopí v podobě kouření se už dlouho spekuluje. Co se týče produkce dané zákonem, může člověk pěstovat na jednoho člověka v domácnosti max. 5 rostlin. Pěstování však musí být na zmíněný léčivý účel například v podobě masti. Drogou získávanou z konopí je hašiš.

Něco k hašiši

Zisk hašiše je z květů samičích rostlin. Způsob se, kterým se lze setkat nejčastěji je oddělení pryskyřice a dále zpracovat. Získat jej můžeme dále třením v ruce, kdy se vytváří pryskyřice. Hašiš je v užitku stejný jako konopí, jen má větší množství THC v dané dávce.

Fotografie publikována se svolením africa Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

 

Jan Korta (3 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář