Kouření jako zabiják sexu i příčina choulostivých komplikací

Kouření jako zabiják sexu i příčina choulostivých komplikací

Erektilní dysfunkce, snížená plodnost nebo nulová sexuální touha – to jsou jen některé důsledky nebezpečného zlozvyku s názvem „kouření“. Bylo prokázáno, že již pouhé dvě cigarety denně mohou snížit průchodnost cév a omezit průtok krve, což se v ložnici dříve nebo později s takřka stoprocentní jistotou projeví. Vědci varovně zdvihají prst také v souvislosti se sníženou plodností mužů i žen, za kterou může nejen nesprávná životospráva a nedostatek pohybu, ale také kouření. To totiž může snížit plodnost až o neuvěřitelných 60 %! A to rozhodně není zanedbatelné číslo. Pojďme se podívat na další komplikace, ke kterým se můžete v průběhu let „prokouřit“.

Příliš brzo nebo nikdy

Předčasná ejakulace nebo také neschopnost dosáhnout orgasmu jsou další poruchy s kouřením neodmyslitelně spojené. Ačkoli se tato porucha týká zejména mužů, mnohem častěji jí trpí především jejich partnerky. Až hrozba nevyhnutelného rozpadu vztahu muže donutí svůj problém řešit v rámci odborné pomoci nebo kouření omezit na nezbytné minimum. Nikotinem je negativně ovlivňována také sexuální touha. To proto, že tato toxická látka mění krevní hladinu pohlavních hormonů, snižuje hladinu androgenů a mírně zvyšuje hladinu estrogenů.

Pozor na infarkt!

O kardiovaskulárních a cévních komplikacích, ke kterým kouření značnou měrou přispívá, toho bylo napsáno již mnoho. Málokdo si však vyšší riziko infarktu spojí právě s postelovými hrátkami. Tady – dámy i pánové pozor! Takový postelový maraton by srdce dlouholetého kuřáka jednoho dne zkrátka a jednoduše nemuselo vydržet. Proto je i v této oblasti na místě popřemýšlet, zda se svým zlozvykem jednou pro vždy skoncovat nebo alespoň vyměnit klasickou cigaretu za tu elektronickou.

Klasická vs. elektronická cigareta

Při kouření klasické cigarety vpravujeme do svého těla toxické látky, jež vznikají při spalování cigaretového papírku a tabáku. Ty mohou stát za celou řadou výše popsaných zdravotních komplikací. Pokud ale přesedláte na elektronickou cigaretu, do svého těla budete vpravovat pouze páru ochucenou nějakým lahodným e-liquidem. I přesto, že komplikací, za nimiž stojí nikotin, se v tomto případě nezbavíte, můžete jeho obsah výběrem vhodného e-liquidu značně korigovat a rizika tak alespoň snížit na únosnou hranici.

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář