Mít lakomého partnera je pohroma

Lakomý partner

Život po boku člověka, který posuzuje jen své zájmy, je docela složité. Většinou takový člověk předpokládá, že vy žádné zájmy a touhy nemáte. Musí vám stačit přizpůsobit se těm jeho. Pro mnohé ženy je typické, že dokážou ledacos potlačit a odpustit. Egoismus představuje výhradní soustředěnost sám na sebe a takový člověk nemá potřebu brát ohledy na lidi kolem sebe, ani na své blízké. Spíš by se dalo říci, že právě k nim se chová bez pochopení a jakékoliv vstřícnosti.

Život s lakomým mužem představuje pro ženu v rodinném životě téměř denní diskuze na téma: „Co jsi koupila? Proč jsi to koupila? Kolik to stálo? Proč tolik utrácíš?“ A než se stačíte nadechnout, odpoví vám sám. „Musíme prostě šetřit.“ Pokud vás před touto nehezkou vlastností vašeho partnera varuje vaše okolí, většinou je to v době, kdy máte na očích růžové brýle. Nevidíte tento problém, jako zásadní.

Lakomec až do morku kosti

Občas může být milý a pozorný. Možná vám i něco sem tak koupí, pokud si o to sama požádáte. Ale z vlastní iniciativy to pravděpodobně nebude. Většinou po vás takový člověk bude požadovat, abyste platili vše napůl a to do puntíku! Proč by měl ukrojit něco ze svého? Jaký by měl k tomu asi důvod? Finanční tahanice jsou velké riziko pro partnerský život. Časté konflikty mohou vyústit až v rozpad manželství. Zamilovaní lidé velmi málo přemýšlejí o tom, jak budou společně hospodařit. Dosáhnout nějakého kompromisu ve finančních záležitostech s lakomcem je podle odborníků nemožné. Zatajují pravdu o skutečných cenách, hledají výmluvy a většinou to budete vy, kdo nemá přehled. Lakomec si hromadí peníze, kterých si neumí užít, a celý život se pachtí „za ničím“. Pro manžele existuje možnost mít společný účet, kde bude právo rozděleno stejným dílem. Pokud nejste manželé, předem si domluvte vidinu společného hospodaření, nebo z takového vztahu vycouvejte.

Žena jako investice

Jedno lidové moudro praví: „Tam, kde muž investuje, zůstává“. Jistě, dalo by se o tom polemizovat. Pravdou však je, že muži jsou velice citliví na své finance a jen těžko je opouštějí, což potvrdily i psychologické studie. Takže milé dámy, pokud do vás partner investuje, zřejmě nemá v plánu vzít kramle.

Fotografie publikována se svolením: http://all-free-download.com/free-photos

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář