Mýty o lásce, aneb žili spolu šťastně až do smrti?

Mýty o lásce

Láska je krásná věc, po které touží každý. Ví se toho o ní skutečně mnoho, někdo říká, že hory přenáší, jiný zase že je všemocná, další že prochází žaludkem nebo že tu pravou můžete zažít jen jednou za život. Tohle a spousta dalších jsou ale jen řeči, které se tradují z generace na generaci a lidé si je mezi sebou zarytě předávají. A teď ruku na srdce: Co si vlastně myslíte o lásce? Podle vás je to možná jedna z nejkrásnějších věcí, o jejímž kouzlu nemůžete mluvit ten, kdo lásku nezažije. Dobře,s tím by se dalo souhlasit, ovšem ne všechno je skutečně pravda, které byste měli věřit. V dnešním článku vám přinášíme 3 nejčastější mýty, které vám život spíše zkomplikují. Znáte je?

  1. Láska na celý život

    Většina lidí si myslí, že láska je věčná. Jakmile se do vás někdo zamiluje, pak si vás vezme, máte spolu děti, tak to přece musí něco znamenat. Vážně? Ale kde že! Ve skutečnosti je to totiž úplně jinak. Ačkoli je láska krásná věc, ne vždycky musí vydržet až do smrti. Samozřejmě, existují výjimky potvrzující pravidlo, kdy to dvěma lidem vydrží ale upřímně – to je jen jeden případ z mnoha!

  2. Když se nehádáme, máme dokonalý vztah!

    Celá řada lidí zarytě věří tomu, že když si s partnerem čas od času nevymění své názory, je jejich láska nezničitelná a jejich vztah je doslova ukázkový. Jenže i tohle je omyl, věřte nebo ne! V mnohých případech je to totiž právě naopak, protože to může znamenat, že dva lidé dávno nežijí spolu, ale vedle sebe. Tiše se tolerují, snášejí se, ale navzájem už si nestojí za to, vyzývat jeden druhého k nějakému konfliktu.

  3. Ta pravá láska je skutečně jen jedna!

    Také si myslíte, že skutečnou lásku se vším všudy můžete zažít jen jedenkrát za celý život? Tak to jste bohužel na omylu, protože na tomto šprochu není pravdy ani trochu. Ve skutečnosti je to tak, že lásek můžete zažít mnohem více. Je to dáno i tím, že vaše představy, přání a priority se mění a to, co jste před pár lety považovali za pravou lásku a která bohužel nevyšla, může nyní nahradit jiná, u kterých nabudete stejných pocitů.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net

Nikol Bláhová (14 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář