Mýty o mužském penisu 2.díl

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Mužský penis je orgán, který muži na svém těle nejvíce vnímají. Vztah muže k jeho penisu je složitý a zvláštní, pro nás ženy naprosto nepochopitelný. My ke svým pohlavním orgánům takový vztah nemáme. Mužský úd často u mužů ovlivňuje sebevědomí, schopnost mluvit se ženami, otevřít se jim, umět s nimi mluvit. Když si muž nevěří a má problémy se svou velikostí, je to věc, která mu může značně zkomplikovat jeho sexuální život. Psychická nepohoda, stres a problémy se odrážejí na výkonnosti a vůbec na schopnosti, aby se penis ztopořil. Když se nepostaví jednou, dvakrát, může to na muži zanechat nečekaně velké stopy, které se odstraňují dlouhodobě.

V prvním díle článku jsme se podívali na mýty, které o mužském penisu často kolují a mnohdy je vypouští z úst i sami muži. V tomto druhém díle se rovněž zabýváme mýty, které kolují o mužském penisu. Konkrétně o jeho délce, o sexuální zdrženlivosti, o obřízce a podobně.

Bez obřízky ani ránu!

Obřízku prováděli často lidé z Blízkého Východu. V zemích třetího světa často podstupují (nutno říct, že nedobrovolně) i ženy, kdy jim „obřízku“ udělá místní šaman. Ženě často nadobro zničí její sexuální život, nehledě na to, že sterilita těmto krokům asi nic moc neříká. Mužská obřízka je často také v Americe, tady je bez předkožky asi 80 % mužů. Vybavuji si scénu ze seriálu Sex ve městě, kdy se Charlotta svěřovala kamarádkám, že její nový přítel není obřezaný a byl to pro všechny velký problém. I bez obřízky se však taky dá žít, pokud neohrožuje nijak zdraví.

Průměrná velikost? 20 centimetrů!

Co se týče velikosti penisu, to je pro muže velmi citlivé téma. Urologové však podnikli studii, ze které vyplívá, že ve ztopořeném stavu je průměrná délka penisu třináct centimetrů a v obvodu dvanáct centimetrů. Je však až s podivem, že muži často uvádějí dvojnásobnou velikost a považují to za zcela průměrnou velikost. Co myslíte, jsou dvojnásobné míry, které uvádějí někteří muži, pravdivé? Nebo si jen muži chtějí zvýšit své sebevědomí?

Zdrženlivost v sexu je v pevné vůli

Žádný muž není rád za sexuální abstinenci. Jsou však chvíle, kdy to jinak nejde. Muži však často popisují, že je „bolí koule“. My ženy jim samozřejmě nevěříme, myslíme si, že je to naprostá blbost. Opak je pravdou a muže opravdu koule mohou bolet. Odborně je to kongesce prostaty a bolest se přesouvá do varlat. Způsobeno je to tím, že se najednou nahromadí krev v pohlavních orgánech, Vzniká to tím způsobem, že se muž prudce a rychle vzruší, ale k vyvrcholení už bohužel nedojde. A pomoc? Jedině ejakulace.

Velké ruce = velký penis

Velké ruce, alespoň podle pověry, značí velký penis. Sama jsem slyšela, že velký nos značí také velký penis. Neexistuje však žádný vztah mezi velikostí rukou a velikostí mužského penisu.  Ani mezi velikostí nohy, palce, nosu a jiných orgánů. Penis a jeho velikost je věc zcela individuální, nijak to nesouvisí s ničím.

Masturbace je zdraví škodlivá

Takovýto mýtus panoval hodně dlouho a bohužel možná i někdy panuje. Lidé o svém sexuálním životě a o masturbaci nehovoří, neznamená to však, že to nedělají. Masturbaci často dětem zakazovali rodiče, protože v té době to bylo něco špatného. Dobře si pamatuju, jak moje babička nachytala bratrance při masturbaci a předvedla mu velmi dlouhou přednášku, jíž zakončila, že slušní a hodní chlapečci to nedělají. Masturbace je zdraví prospěšná, Studie, které se objevují z posledních dob, to jasně ukazují, zvláště pak ta mužská masturbace hodně prospívá zdraví. Zlepší se nálada, sebevědomí, má to vliv na boj s prostatou a taky se masturbací může prodloužit sexuální výdrž při samotném sexuálním styku. Masturbací také poznáte své tělo, víte přesně, co tělu nesedí, co se mu nelíbí a co ho naopak vzrušuje a co mu prospívá.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Jedna odpověď v “Mýty o mužském penisu 2.díl”

  1. Lukáš napsal:

    Můžete si pořídit umělou vagínu jako já z http://osobnivagina.cz/ ,která má podobné vlastnosti jako reálná vagína. Nebo si můžete také přečíst techniky mužské masturbace z praxe zde http://erotickeprodukty.cz/techniky-muzske-masturbace včera jsem si článek pročítal a zkoušel, připadá mi to pořád stejné ruka je ruka.

Napsat komentář