Mýty o orálním sexu: Věříte nesmyslům?

Mýty o orálním sexu

Orální sex – hovorově řečeno orál, jinými slovy milování ústy. Každý z vás ho za svůj život minimálně jednou vyzkouší. Někdo jeho kouzlu a smyslnosti podlehne, jinému bude připadat odporný. Ať tak či onak, orální sex zkrátka do sexuálního života zdravého jedince patří a občas po něm zatoužit není nic neobvyklého či dokonce odpudivého. Snad jako o všem, panují i o orální sexu zažité mýty, kterých se spousta lidí zarytě drží, byť některé z nich nejsou pravdivé ani co by se za nehet vešlo. A teď upřímně: Jak jste na tom s orálním sexem vy a vůbec – také jste věřili těmto nesmyslům?!

Mýtus č. 1: Jakmile dívka okusí orální sex, přestává být pannou!

Tato pověra se drží spíše mezi mladými dívkami, jejichž sexuální život je teprve na začátku a se vším, co je s ním spojené, se pomaličku seznamují. Pravda je ale taková, že o panenství může žena či dívka přijít jedině vaginálním stykem. Ženy, které chtějí být – jak se říká – bez poskvrnky se naopak uchylují k orálnímu či análnímu sexu.

Mýtus č. 2: Orální sex je naprosto bezpečný!

Jak je známo, HIV virus se přenáší pohlavním stykem a je neobvyklé, když se jim jedinec nakazí právě pomocí orálního sexu. Ovšem kdo se spoléhá na výrok, že orální sex je naprosto bezpečný, hodně riskuje, jelikož se může nakazit i dalšími pohlavně přenosnými chorobami.

Mýtus č. 3: Sperma způsobuje podráždění kůže a vyrážky!

Nikomu se do současné doby nepodařilo jasně dokázat, že by sperma obsahovalo složky, které by dráždily pokožku. V tomto případě jde o směšný mýtus, ale pozor – v některých zemích si to lidé myslí a přesvědčeně mu věří. Může se stát, že sperma vyvolá alergickou reakci, ale je to velmi málo pravděpodobné.

Mýtus č. 4: Hluboké hrdlo je základ úspěchu!

Kdo tvrdí, že čím hlouběji tím lépe, je absolutní hlupák a neví o orálním sexu a požitku z něj vůbec nic. Kdo někdy okusil rozkoš z orálního sexu, jistě moc dobře ví, že se jeho podstata vůbec neskrývá v hloubce. Penis zastrčený až kamsi za mandle je sice trend dnešní doby, ovšem s rozkoší nemá absolutně nic společného.

Mýtus č. 5: Vyvrcholení při orálním sexu není tak kvalitní!

Kdo tohle vymyslel? Jediné, co si k tomuto mýtu můžeme říct je, že orgasmus dosažený ústní stimulací může být maximálně tak jiný než ten, kterého muž dosáhne při vaginálním či análním sexu, to samé samozřejmě platí i u ženy. Že je něco jiné ještě neznamená, že je to špatné a nekvalitní. Jiné je zkrátka jiné – a tečka.

Nikol Bláhová (14 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář