Nejpevnější vztahy? Údajně ty lesbické!

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

I když o sobě jako lidstvo tvrdíme, že jsme pokrokoví a od komunismu jsme se změnili, a to pořádně, jsou věci, ve kterých jsme se zase tak moc nezměnili. Pohled na homosexuální páry je u mnoho lidí pokrokový a nemají s tím vůbec žádný problém. Jsou však jedinci, kteří na tyto, pro ně „odlišné a divné“ páry, koukají skrz prsty. Přijde jim to nenormální, divné a špatné. A přitom jsou to úplně stejní lidé jako my, mají stejné názory, životní cíle, sny a potřeby. Jen se narodili s jinou orientací a nevybrali si jí sami.

Vztahy jsou ve své podstatě stejné, chceme od něj stejné nebo podobné věci. Chceme mít po svém boku někoho, kdo nás má rád, kdo je nám oporou, kdo je nám přítelem, nejlepším kamarádem a milencem. A je jedno, jestli vedle sebe máme opačné pohlaví, nebo stejné pohlaví, hlavní věc je ta, že je člověk šťastný. Tedy, alespoň podle mého názoru. Američtí odborníci se zaměřili na vztahy obecně. Na jejich pevnost a celkovou funkčnost v současném světě. Porovnávali spolu heterosexuální vztahy a homosexuální vztahy. Vyvrací se tak jakási představa, že dvě osoby stejného pohlaví nemohou mít pevný a zdravý vztah jako heterosexuální páry.

Nejpevnější vztahy? Ty lesbické!

Nejpevnější vztahy, ve kterých velmi dobře funguje souhra a dobré a snadné řešení konfliktů, jsou ty vztahy lesbické. Když jsem si tuto studii pročítala, napadlo mě, proč tomu tak je? Že by snad kvůli tomu, že dvě ženy se dokážou rozumně domluvit? Podle studie se homosexuální páry liší od těch heterosexuálních, a to v tom, jak jsou spokojeni se svým partnerem. Homosexuální páry jsou mnohem víc spokojenější. A když jste spokojení ve vztahu, ovlivňuje vás to velmi pozitivně, navzájem si vyjdete vstříc, naučíte se kompromisu a vztah je pohodový a téměř bez konfliktu. Když se nějaký vyskytne, umíte jej vyřešit poměrně snadno.

Páry se v podstatě neliší

Co se týče homosexuálních a heterosexuálních párů, tak jsou si tyto páry velmi podobné, a to v mnoha ohledech. Od partnera čekají skoro to samé. Lásku, pochopení, porozumění, pomoc v těžkých chvílích. To přeci chce žena od svého muže a muž od své ženy. Homosexuální páry mají stejná témata k hovoru, žijí stejný život, chodí do práce, mají své koníčky, stejně jako ty páry, kde je žena a muž. Heterosexuální páry však také časem dospějí do stádia, kdy chtějí mít děti. To u nás, zatím, homosexuální páry nemohou mít děti. I když ženy v lesbickém vztahu si dítě pořídit mohou.

Představy lidí se liší

Lidé mají různé představy, jak tyto páry stejného pohlaví žijí. Mají pocit, že žijí velmi atypicky. Přijde jim, že tyto vztahy jsou sexuálně nevybouřené, psychologicky nestálé, nevyvinuté, nezralé a dlouhodobě nemohou být proto stabilní. Ano, i rozchody se mezi páry stejného pohlaví dějí. Ovšem je to tak běžné, jako ve vztazích žena a muž. Podle mého názoru, který jsem si udělala, se heterosexuální páry rozcházejí častěji. Všechny páry stejného pohlaví, co znám, jsou stabilní a tvoří páry už několik let.

Ambicióznější páry

Osobně si myslím, že homosexuální páry jsou ambicióznější a cílevědomější. Zejména muži, když nemohou mít děti, soustřeďují svou energii do své kariéry, do svého bydlení. Soustřeďují se na sebe, na zlepšování bydlení, na zdokonalování sebe, svých znalostí, na svou kariéru a postup v ní. Není to však pravidlem pro každého.

Záleží na každém páru

Samozřejmě může někdo namítnout, že vztahy heterosexuálů jsou pevnější, protože mají společné děti. Ano, nejde jednoznačně říci, že tyto páry jsou dobré a tyto jsou špatné. Když se najdou dva, kteří se milují a respektují, mají pevný vztah a může to být pár stejného pohlaví nebo opačného pohlaví.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář