New Orleans v Louisianě-město Voodoo

voodoo

Chcete zažít trochu dobrodružství a napětí? Pak se vydejte do New Orleans v Lousianě. Při samotné představě kletby voodoo, naskočí husí kůže i nejodvážnějšímu člověku. Jde o město temných tajemství. Každý rok navštíví New Orleans až 6 milionu lidí a spoustu z nich žene právě touha proniknout do moci voodoo.

Jde o víru, která má západoafrické kořeny a je založená na komunikaci s mrtvými. Objevila se ve Spojených státech v 19. století. A to díky jedné z nejznámějších kněžek voodoo, Marii Laveau. V New Orleans získala velkou moc a bohatství. Místní obyvatelé věřili, že dokáže prostřednictvím voodoo požehnat nebo proklít přátelé i nepřátelé. Nynější průvodkyně, která nese přezdívku Krvavá Merry, dnes seznamuje turisty s životem Marie Laveau. Vypráví, že tuto ženu někteří milovali a jiní nenáviděli, ale všichni ji respektovali. Po větší část 19. století byla všemocnou „královnou“ tohoto města a přezdívalo se jí papežka voodoo.

Náhrobek Marie Laveau láká turisty

Marie Laveau zemřela v roce 1881 a do dnešního dne láká její náhrobek na hřbitově v Saint Louis spoustu návštěvníků. Spousta z nich totiž věří, že má Marie i ze záhrobí stále moc plnit přání, pokud dodržíte specifický voodoo rituál. Krvavá Merry vypráví, že jedna žena věřící v moc Marie Laveau vyhrála dokonce milion dolarů den poté, co vykonala tento rituál. Většina lidí má však méně velkolepá přání, zpravidla osobního charakteru. Pokud chcete Marii Laveau o něco požádat, musíte udělat následující: 3x zaklepat na náhrobek a říci: „Otevři bránu Marie Laveau“, pak se otočit 3x proti směru hodinových ručiček, nabídnout duchům rum – dáte si jej do úst a vyprsknete jej na náhrobek. Pak vyznačíte na hrobce trojí pokřižování a vyslovíte svou žádost. Ve finále zanecháte oběť v podobě mince nebo jiného dárku.

Voodoo rituály stále přetrvávají

Některé ženy provádějí rituály voodoo dodnes. Uvádějí, že voodoo patří mezi nejobávanější a zároveň nejvíce nepochopenou praktiku. Říkají, že lidé mají z voodoo strach proto, že mu nerozumí a má špatnou pověst. Pod tento výraz lze ukrýt téměř všechno. Od satanismu, černé magie a cokoliv je magického, to se považuje za voodoo. Většinou mají moc škodit i léčit. V New Orleans si můžete ve vybraných obchodech koupit voodoo náčiní. Asi mezi nejznámější předměty patří voodoo panenky. Ty slouží k poškození nebo zabití nepřítele. Je nutné vědět, že panenka voodoo neměla původně lidem vůbec škodit!! Panenky se vyráběly jako model člověka, kterého se člověk ovládající voodoo snažil vyléčit. Účelem trnů a špendlíků bylo zacílení na určitý problém. Vyznavači voodoo věří, že pokud použijete zlo na jiného člověka, tak se to nakonec obrátí proti vám.

Fotografie publikována se svolením Author:money spell by talia felix http://all-free-download.com/free-photos/

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář