Než vyrazíte na dovolenou

na dovolenou

Chystáte se na dovolenou a hlavou se vám honí, zda bude vše v pořádku? Na nic nezapomenout, vše mít připravené, abyste si mohli užívat dovolenou?

Než přejdete k samotnému balení, zjistěte si, kde budete ubytovaní. Nemálo klientů cestovních kanceláří přijelo z dovolených velmi zklamaných. Sedněte k PC a mimo cestovního pojištění a jiných nezbytných úkonů zjistěte spokojenost klientů s danou lokalitou a ubytováním. To, co se mnohdy prezentuje jako luxusní ubytování, vůbec neodpovídá popisu. Nedávno jsem viděla na sociální síti fotografie ženy, která se vrátila z dovolené a dohadovala se s nejmenovanou CK o vrácení peněz. Je fakt, že pokud máme dovolenou přes CK, očekáváme, že vše bude tak, jak slibují, ale bohužel opak je pravdou. Proto se ptejte, hledejte na internetu informace a vygooglete si místo, kde budete ubytování. Než vyrazíte na cesty, ujistěte se, že má nějaká pověřená osoba klíče od vašeho bytu. A teď nemyslím jen kvůli kytkám, ale v případě, že by vás někdo vytopil a podobné nečekané události. Stejně tak můžete klíče ztratit a po návratu se vám jedny v záloze u někoho budou hodit.

Na co nezapomenout

  • Zkontrolujte si všechny cestovní doklady – občanka, pas, vízum, letenky, pojištění, potvrzení k pobytu
  • Hygienické a kosmetické potřeby včetně ochrany proti UV záření
  • Oblečení zvolte podle délky pobytu, klimatu a podnebí
  • Nezapomeňte na přikrývku hlavy
  • Věci pro volný čas – knížka, karty, časopis, kostky, křížovky, potápěcí souprava
  • Praktické věci, jako jsou deštník, sluneční brýle, fotoaparát, kamera, MP3, plážové lehátko či deka, repelent proti komárům, lékárnička, gel na bodnutí hmyzem, šitíčko.

Náš tip!

Peníze, které si povezete, rozdělte na dvě místa. Nikdy nedávejte větší finanční obnos pouze na jedno místo. Pokud byste peníze ztratili nebo vám byly odcizeny, zůstanete bez prostředků. Rovněž si udělejte kopie všech vašich dokladů.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář