Osvěžující nealkoholický kiwi drink pro letní pohodu

kiwi drink

Osvěžující nealkoholický drink plný vitamínů pro letní dny nebo příjemné večery na terase. Drink, který vám představíme v dnešním článku, lahodí oku i chuťovým buňkám. Zpříjemněte si posezení s přáteli nebo jen ve dvou. Ovoce, které se na první pohled netváří moc přívětivě, ukrývá pod svou slupkou látky, které dokážou obohatit jídelníček o potřebné živiny.

Řadí se mezi nejbohatší zdroje kyseliny askorbové, vitamínů, minerálů a obsahuje také vlákninu. Vědci dokonce zjistili, že konzumace několika plodů denně (2 až 3) pomáhá snížit srážlivost krve a redukuje hladinu tuků v krvi. Vlivem antioxidačních účinků působí kiwi jako prevence civilizačních chorob, jako je rakovina, a předpokládají se také účinky proti poškozování DNA. Kiwi nejen osvěží, ale rovnou dodá tělu potřebné živiny. Kiwi má 210 kJ na 100 g, skvěle se hodí i při dietách. Umí stahovat tuk, který je uložený v těle a navíc díky množství vitamínu C je to hotová vitamínová bomba. Kiwi startuje látkovou výměnu! Dopřejte si tento zdravý a osvěžující nápoj nejen v horkých dnech. Kiwi je k dostání kdykoliv během roku, a tak máte zdraví vždy na dosah ruky.

Ingredience na osvěžující drink:

 • 4 ks kiwi;
 • 1 citron;
 • minerální voda;
 • med;
 • máta;

Postup přípravy na osvěžující drink:

 1. Očištěné kiwi nakrájíme na menší kousky;
 2. Vložíme do mixéru a přidáme šťávu z jednoho citronu a tři lžíce medu;
 3. Krátce mixujeme a přidáme 0,5 litru až 1 litr minerální vody – může být ochucená, ale neslazená. Množství minerálky rozhoduje o hustotě drinku. Přidáním většího množství minerálky bude chuť jemnější a konzistence řidší;
 4. Přidáme 4 lístky máty;
 5. Vysoké sklenice, brčka;
 6. Drcené ledové kostky.

Fotografie publikována se svolením meepoohfotog Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář