Pár užitečných rad před pobytem na slunci

pobyt na slunci

Nezapomínejte používat přípravky s ochranným faktorem, proti UV záření! Vyberte adekvátní typ ochranného krému či oleje, který je určen pro váš fototyp. Ten se stanovuje podle barvy pleti, vlasů a očí.

Na sluníčku nezůstávejte zbytečně dlouho, přestože budete používat krém s ochranným faktorem. Ani ten vám nezaručí stoprocentní jistotu. Na kvalitním krému nešetřete a nanášejte ho i několikrát během dne, podle potřeby.

Nezapomínejte krémovat celé tělo

Nezapomínejte si krémovat jak obličej, tak ruce. Velmi často je pokožka rukou opomíjená a přitom je náchylná na tvorbu vrásek a pigmentových skvrn. Rovněž místa, jako jsou uši, nos nebo rty, bývají náchylné na spálení.

Ochranné přípravky aplikujte vždy minimálně půl hodiny před pobytem na sluníčku, aby se krém měl čas dostatečně vpít do pokožky.

Pokud se během dne koupete – opakujte aplikaci krému

Pokud se během dne čvachtáte ve vodě a utíráte ručníkem, opakujte nátěr. Existují sice voděodolné krémy, ale utíráním se ochranu z pokožky setřete.

Mimo kosmetické ochrany nezapomínejte používat sluneční brýle na ochranu očí a klobouky, šátky či kšiltovky, proti úžehu.

Rovněž po opalování je neméně důležitá péče o pokožku. Zásobte se krémy s panthenolem, vitamínem E a jinými regeneračními složkami, které uklidní pokožku. Je potřeba pokožce dodat hydrataci a zvláčnit ji, aby se vám netvořily šupinky. Zamezíte také případnému podráždění pokožky.

Náš tip pro udržení snědé pleti

Pokud chcete mít po dlouhou dobu krásně opálenou pokožku, aplikujte na odličovacím tampónku na tělo kávu. Klasickým způsobem zalijte kafe v hrníčku, nechte vychladnout a namáčejte tampónek, kterým si očistíte takto celé tělo. Jednak dodáte krásný tón pleti a zároveň se pokožka hydratuje. Pokud máte doma zrnkovou kávu, můžete svou pokožku občas hýčkat i kávovým peelingem. Smícháním kávové sedliny s olejem nebo tekutým sprchovým gelem vám vznikne konzistence vhodná pro peeling celého těla včetně obličeje.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář