Parfémované hygienické potřeby

parfemované hygienické potřeby

Také si libujete ve voňavých hygienických potřebách? Pohlcují nepříjemné zápachy a dodávají pocit čistoty, svěžesti a většího komfortu. Ať už je jedná o intimky, toaletní papír či papírové kapesníky. Jenže nejde pouze o vůni, ale látky, které jsou v těchto výrobcích obsaženy. Dnes se společně podíváme na parfémované hygienické potřeby tak trochu i z druhé strany.

Dámské hygienické potřeby

Není žádnou novinkou, že ve světě dámských hygienických potřeb existují parfémované vložky i tampóny. Avšak není výrobek jako výrobek. Ty kvalitní nejsou zrovna nejlevnější a ty nekvalitní mohou způsobovat gynekologické potíže. Některé vložky obsahují mimo parfému látky, které příznivě působí na pokožku a zabraňují baktériím v jejich množení a nežádoucímu zapaření. Najdou se však i takové, které naopak pokožku mohou podráždit a to stejné platí o tampónech. Viděla jsem i tampóny napuštěné extrakty z bylin, které vám pomohou proti menstruačním bolestem. Je známo, že některé druhy bylin tyto menstruační nepříjemnosti dokážou potlačovat. V kombinaci s popíjením bylinkového čaje se tyto dny stanou snesitelnější.

Parfémovaný toaletní papír

No nejspíš si mnoho lidí pomyslí, že je to naprostá zbytečnost. A opět i zde platí, že není výrobek jako výrobek. Toaletní papír může být klasický papírový, který je suchý nebo pak vlhčený toaletní papír. Vlhčené nedráždí pokožku, lépe vykonají to, co mají a navíc jak ty suché, tak vlhčené mohou obsahovat látky, které poskytnou výživu pokožce. Možná, že lidé, kteří netrpí žádnými problémy, zatím tomuto trendu nepřišli na chuť. Ale lidé trpící například hemeroidy, si svůj život bez vlhčeného toaletního papíru již neumí představit. Takže opět nejde pouze o vůni a pocit čistoty, ale o zdraví prospěšnou věc.

Parfémované papírové kapesníky

Každá žena je nosí u sebe v kabelce. Například mátové papírové kapesníky jsou u rýmy velmi příjemné. Ale nesmíte mít odřený nos. Mě osobně tyto kapesníky způsobily ještě větší podráždění v okolí kolem nosu. Naopak kapesníky heřmánkové byly velice příjemné a nedám na ně dopustit.

Zdroj obrázku: http://www.womenshistory.answers.com.

korektura: Jana

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář