Partner má internetovou milenku. Je to nevěra?

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Nedávno jsme měla sraz se svou dlouholetou kamarádkou. Přišla na sraz smutná a bez nálady. Důvod mi sdělila posléze. Při hledání něčeho na internetu si všimla zapnutého e-mailu svého partnera a v něm mnoho e-mailů od neznámé Lindy. Když si konverzaci přečetla, zhrozila se. Její partner si přes e-maily asi půlroku psal s neznámou slečnou a vyměňoval si s ní nejen lechtivé e-maily, ale také erotické fotografie. Když na partnera uhodila, všechno přiznal, ale zároveň jí řekl, že se s ní nikdy neviděl a ani neuvidí a podle něj to není nevěra. Kamarádku to však trápí. A mě v tu chvíli napadlo, jestli je opravdu tato konverzace a posílání si erotických fotografií nevěra nebo není.

Názory se různí

Je pravda, že na takovýto případ pohlíží každý člověk jinak. Někdo zastává názor, že flirtování a dokonce i polibek není nevěra, někdo si naopak myslí, že i flirtování a vysílané úsměvy směrem k druhému člověku nevěra je. Vždy tak záleží na konkrétním případu a konkrétních lidech. Jenže, co když se názory obou partnerů liší tak rapidně, jako názor mé kamarádky a jejího partnera? Co když jeden tvrdí, že tohle nevěra není, a druhý na to jako na nevěru nahlíží? Každý vztah je jiný a také je každý takovýto případ jiný.

Nejde nevěru pojmenovat

Nevěra, tedy její definice je pro všechny velkou záhadou. Přesná definice nevěry, která by říkala, odkdy dokdy to nevěra je, totiž neexistuje. Líbilo se mi přirovnání, které jsem si přečetla a to, že nevěra je podobná jako Yetti. Všichni vědí, o co jde, každý o něm mluví, ale pozor, nikdo ho nikdy neviděl. Nevěra je tedy to, co za nevěru my sami považujeme. Takže je patrné, že za nevěru každý považuje něco jiného. Za nevěru už se dá považovat to, co překračuje hranice vaší pohody, spokojenosti a něco, kvůli čemu je člověk nešťastný.

Nový pojem, internetová nevěra

Poměrně novým pojmem je internetová nevěra, kdy se jeden z partnerů začne sbližovat s někým na internetu. Osobně se vůbec nemusí setkávat, jen si vyměňují e-maily, chatují spolu. Povídají si o všem možném, o tom, co se stalo v práci, jaké je počasí, co se děje ve společnosti nebo co toho druhého trápí. Mohou si také vyměňovat erotické zprávy a fotografie. Jenže je tohle opravdu nevěra, když si s druhým člověkem jen povídáte a rozebíráte všechny své problémy a starosti? Na druhou stranu, proč tohle všechno nemůže partner rozebírat s partnerem, kterého má doma?

Rozhodnutí je vždycky jen na vás

Ať už se setkáte v partnerském vztahu s podobným problémem jako má kamarádka, nebo řešíte jiný problém, vždycky je důležité, abyste se rozhodovali podle sebe, podle svého srdce. Nikdo vás nemůže nutit k něčemu, co sami nechcete. Pokud se vám něco nelíbí a považujete to za nevěru, s partnerem to řešte a popište mu, jak se cítíte. Zkuste mu nastínit, jak by se cítil partner, kdybyste něco podobného dělali vy jemu.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář