Partnerské šarvátky a nejčastější místa hádek

hádka

Každá dvojice si někdy vjede „do vlasů“. U některých párů je to zřídka a jiné mají šarvátky na denním programu. Příčinou hádek může být cokoliv, avšak všeho moc škodí. Časté hádky v partnerském vztahu jsou nezdravé a jde o první známku toho, že se partneři navzájem nerespektují a nejspíš takový vztah nebude mít dlouhé trvání. Avšak není hádka jako hádka. Do každého vztahu vstoupí dvě zcela odlišné bytosti. Už jen svým genetickým vybavením a k tomu se nabalují zvyky z různých prostředí, odkud oba přicházejí. Občas se stane, že je někdo unavený a vybouchne, zvedne hlas, ale pokud se dokážeme umírnit a najít rozumné řešení vyhovující oběma stranám, je to OK. Pokud však na řadu přichází urážky, vulgarismy a ponižování, už to v pořádku není. Dnes se podíváme společně na místa, kde lidé „vybuchují“ nejčastěji.

Před druhými lidmi

Jestliže se hádáte v přítomnosti druhých lidí, je to nejhorší, co pro váš vztah děláte. Řešení sporů před „svědky“ znamená totiž to, že nemáte jeden z druhého absolutně žádný respekt. Většinou tyto situace nastávají, když své problémy neřešíte včas a necháte je zahnívat uvnitř sebe. Chcete pak mít pocit vyrovnaného skóre a jednoduše uděláte na veřejnosti ze svého partnera hňupa. Hádající se pár na veřejnosti není nic příjemného ani pro ostatní účastníky.

Za volantem

Nejspíš to mnoho z vás dobře zná. Od rozlité limonády až po hledání na mapě. Z auta bohužel nemáme kam utéci. Ideálním řešením je, nechat vše na řidiči. On je v danou chvíli v autě šéfem a pak hádky za volantem zvyšují riziko dopravní nehody. Pokud se nejedná o naléhavé řešení nějakého případu, nechte tento rozhovor na jinou dobu a jiné místo.

Kuchyně

V kuchyni se dá praštit pěstí do stolu, hodit talířem a zároveň je možné tuto místnost opustit. Nejčastější rozpory v kuchyni vznikají kvůli neumytému nádobí, nevyhozeným odpadkům a podobně. Při hádkách v kuchyni zpravidla předchází pocit jednoho z partnerů, že není patřičně oceněn. Navzájem byste si měli vážit každičkého činu, který pro vás partner nebo partnerka udělá. Rovněž spravedlivé rozdělení úkolů pomůže předcházet hádkám.

Obývací místnost

Šarvátky v obýváku vznikají velmi často kvůli televiznímu programu. Žena by ráda sledovala romantický film a muž zase sportovní kanál. Jednoduchá rada: zkuste prostě kompromis. Tyto hádky naznačují usilování o dominanci ve vztahu. Je však ve vztahu zapotřebí dominovat?

Ložnice

Do této místnosti se nejspíš všichni shodneme, hádky nepatří! Jestliže se hádáte v ložnici, je skutečně něco špatně. Zkuste otevřeně diskutovat u stolu, ale v žádném případě ne v posteli. Tohle místo je svatyně!

Fotografie publikována se svolením artur84 Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář