Políčeno na zajíčka: Zápory vztahu s mladším mužem

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Vztahy a věk je téma, které se vždycky řešilo a pravděpodobně i v budoucnu řešit bude. Jaký je ideální věkový rozdíl? Bude to klapat, když budete ve stejném věku? Když bude partner starší? Když bude partner mladší? A o kolik? Na tohle neexistuje správná odpověď, protože ideální věkový rozdíl neexistuje. Můžete si skvěle rozumět s partnerem, který je stejně starý, nebo který je výrazně starší či naopak výrazně mladší. Jde především o to, abyste si s partnerem rozuměli, aby vám s ním bylo dobře. Jenže, co když se zamilujete do mladšího muže? Vydrží takový vztah? Skutečně to může být trvalé? Nezačne to partnera za chvíli nudit? Připravili jsme pro vás zápory vztahu s mladším mužem.

Rozdíl v životních otázkách

Rozdíly se často objevují a to ve chvíli, kdy spolu začnete řešit životní otázky. Mladší partner dříve nebo později bude chtít dítě, vy už je máte dospělé nebo prostě děti už nechcete. Mladší partner nemá problém propařit celou noc a v práci to pak nějak vydrží, není moc unavený a dospí to večer, vy naproti tomu máte co dělat, abyste v práci neusnula, budete unavená, nevrlá a otrávená. Bude chvíli trvat, než se vrátíte do běžného rytmu. Mladší partner se v minutě může sejít s kamarády na pivo, vy naproti tomu chcete vychutnávat pohodový a klidný večer doma.

Stres kvůli vzhledu

I když se udržujete, pravidelně cvičíte, hlídáte si stravu, věk nezastavíte a je jasné, že ve dvaceti jste si minisukně dopřát mohla, ale ve čtyřiceti, to je asi něco jiného. První vrásky okolo očí, rtů uvidíte a budou se vám zdát naprosto velké. Bez make-upu a bez vlasového stylingu se před partnerem nemůžete ukázat.

Žárlíte na mladší

V partnerově okolí se obecně pohybují ženy, které jsou mladší, respektive v jeho věku. Nelze se ubránit občasným myšlenkám, že by se váš partner mohl do nějaké té mladé slečny zamilovat a vás kvůli ní opustit. I když se na ní jenom usměje nebo s ní prohodí pár slov, vy za tím už vidíte bůhví co. Stále budete pociťovat strach z opuštění. Umocní se to ještě ve chvíli, kdy je váš partner pohledný a ženy se za ním otáčejí.

Nahradíte matku

Když je partner opravdu o dost mladší a vy byste mohla být jeho matka, může nastávat ten problém, že po čase se vy k němu můžete začít chovat jako matka. Vyptávat se ho, kam jde, chystat mu svačiny, dbát na to, aby nosil čisté a teplé prádlo. Stejně tak vás může časem vnímat i partner, hlavně ve chvíli, kdy byl partner zvyklý, že se o něj jeho maminka pořád starala, prala mu, vařila, chodila do čistírny, uklízela za něj a doslova mu podstrojovala. Vy ale přeci další dítě nechcete, chcete rovnocenného partnera, ne dítě, o které je potřeba se starat.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.netMůžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář