Potraviny, které ubírají na kráse vaší pleti

potraviny

Nevhodná strava se neprojevuje pouze na váze, vlasech, nehtech, ale také na kůži. Dnes se společně podíváme na potraviny, které pleti nejenže neprospívají, naopak ještě škodí. Pokud chceme mít hezkou pleť mladistvého vzhledu, nestačí jen použití hydratačních a výživných krémů zvenčí. Začít bychom měli už u potravin a hydratovat i vyživovat zevnitř.

Bílé pečivo

Jedna z potravin, které neprospívá ani ideální váze natož pak naší pokožce. Bílé a rovněž sladké pečivo zkuste nahradit zeleninou. Obiloviny působí negativně na hladinu cukru v krvi, kdežto zelenina má řadu vitamínů a minerálů. Ke snídani, stejně tak ke svačince si můžete dát okurkové jednohubky, k míchaným vejcím zakousnout papriku.

Cukr

Nejhorší nepřítel nechtěných a nadbytečných kil stejně tak škodí i pleti. Negativně ovlivňuje tvorbu kolagenu, který je důležitý v boji proti vráskám a pomáhá pokožku udržet pružnou. Nadbytečný cukr v těle může zapříčinit našedlý a mdlý tón pleti. Cukr ve větším množství na sebe váže bílkoviny z buněk a láme kolagenová vlákna. Díky tomu pokožka stárne mnohem rychleji.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky, jako jsou mléko, sýry, jogurty, jsou sice zdraví prospěšné, ale ne ve velkém množství. Pokud se budete cpát denně mléčnými výrobky, podpoříte tvorbu akné.

Příliš hodně soli

Pokud se vám dělají pytle pod očima a máte často „opuchlý“ dojem, může za to velké množství soli. Pokožka kolem očního okolí je velmi tenká a je to první místo, kde se objeví důkaz špatného stravování.

Smažené potraviny

Smažené jídlo opět neprospívá ani postavě, zažívání a už vůbec ne pokožce. Potraviny plné nasycených tuků, škrobu a soli jsou stavební kámen pro špatnou pleť. Pokud už neodoláte chuti hranolek, připravte si je pokud možno doma a dochuťte bylinkami. Vyhněte se rychlým občerstvením, kde na vás nic zdravého nečeká. Možná, že zažene hlad a ukojíte chuť, ale neočekávejte přísun živin a vitamínů nezbytných pro správné fungování těla.

Fotografie publikována se svolením hin255 Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář