Příjemná olejová koupel

olejová koupel

Olej do koupele dokáže velmi zpříjemnit večerní hygienu. A nejen to. Díky němu se na pokožce vytvoří tukový film, který chrání kůži proti vnějším vlivům. Koupelové rostlinné oleje bývají doplněny éterickými oleji, vitamíny a přírodními emulgátory, které podpoří správné fyziologické funkce.

Olejová koupel je výborná pro regeneraci pokožky a navíc zaručí výtečný relaxační a odpočinkový požitek. Některé oleje se dají používat i v době nachlazení nebo při problémech s klouby. Olejová koupel působí blahodárně jednak na pokožku, a pokud máme ve vodě olej s příjemnou vůní, dokáže uvolnit před spánkem. Důkladná večerní koupel nepředstavuje pouze očistu těla, ale na své si přijde i vaše duše. Za tento úžasný vynález vděčíme svým prapředkům, kdy koupel znamenala magický rituál očisty a znovuzrození. K dokonalosti ji přivedli již staří Římané ve svých proslulých lázních. Věřili, že vrací vitalitu, sílu a krásu, a tak vznikaly stále nové receptury. Různé směsi bylin, květů, mléko, med, šumivé víno, pivo a mnoho dalších. Dnes stačí zajít do obchodu a vybrat si z nepřeberného množství pokaždé jinou přísadu do koupele.

Koupelové oleje podle jejich vlivu

Olej z růžového dřeva – má uklidňující účinek na suchou i citlivou pokožku. Je vhodný při stresu a nervozitě. Působí antisepticky a dezodoračně.

Bergamotový olej do koupele – uvolňuje dýchání a je výborný proti stresu a depresím. Chrání pokožku před vysušováním chlorem a je vhodný i jako doplněk při léčbě ekzémů a akné.

Tymiánový koupelový olej – je vhodný při vyčerpání, mírní bolest hlavy a podporuje koncentraci. Ideální při rýmě a nachlazení, revmatismu a artritidě. Má protizánětlivé účinky a zlepšuje hojení ran. Ulevuje u bronchitidy a při dýchacích potížích.

Olej granátové jablko – obsahuje antioxidační látky a má omlazující účinky. Pomáhá regenerovat a dostatečně hydratovat pokožku, dodává sametovou hebkost a zvyšuje její pružnost.

Heřmánkový olej do koupele – po náročném dni vám relaxace přijde vhod. Čistí tělo i mysl. Regeneruje a zvláčňuje pokožku. Má hojivé a regenerační účinky. Zvyšuje imunitu a vhodný je i při revmatismu a svalových bolestech.

Fotografie publikována se svolením zirconicusso Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář