Proč začít s běháním

běhání

O tom, že je pohyb pro lidské zdraví důležitý, snad ví každý. Ale opakování je matka moudrosti. Aerobní aktivity posilují srdce, plíce a snižuje se riziko kardiovaskulárního onemocnění. Pohyb je zkrátka zdravý a neodmyslitelně patří k zdravému životnímu stylu. Pouhých 30 minut vystačí, abyste po skončení pracovního dne stihli alespoň rychlou chůzí nabít „baterky“. Zdá se vám to divné? Pohyb je vynikající antistresový prostředek a v boji proti depresím je zaručeně lepší než nějaké pilulky. Bylo dokázáno, že lidé, kteří se pravidelně věnují nějakému sportu, se umí více radovat ze života a lépe zvládají stresové situace. Přinášíme pouze čtyři důvody, proč začít běhat. Ve skutečnosti je jich však mnohem více.

Jen pro radost

Proč si nezaběhat jen tak pro lepší náladu? Někteří lidé horlivě nakupují, aby si udělali radost, jiní se přejídají a někteří prostě obují tenisky a jdou si zaběhat. Kdo myslíte, že v tuto chvíli udělá nejlépe? Každý to ví a přece se pohybu „bojí“. Přitom se běhání nemusí týkat pouze vás a můžete si z něj udělat chvíli, kdy budete trávit čas s rodinou společně. Bavit vás to bude o to více.

Zlepšení fyzické kondice

Málokdo je úplně spokojen se svou postavou. Často se řeší fakt, že se nám kolem břicha udělala nevzhledná „pneumatika“, kterou nelze tak lehce ukrýt. A co teprve objemná zadnice a stehna, která se třou při chůzi o sebe? Proč nezačít zrovna běháním? Není žádnou novinkou, že pravidelným běháním jdou nabytá kila rychle opět dolů. Pokud neztratíme odhodlání a vydržíme, časem zlepšíme celkově svou fyzickou kondici. Ze začátku oběhnete park a budete funět jako lokomotiva. To však vůbec nevadí! Hlavní je vydržet a nevzdávat se. Později sami uvidíte, že oběhnete celý park třikrát a pořád nebudete mít dost. Pohyb je návykový a tělo si jej bude žádat. Stačí vydržet první dva měsíce. Běhání není činnost, kterou se musíte učit. Jde o zcela přirozený pohyb. Nemusíme studovat dlouhé návody, hledat informace nebo oslovovat odborníky.

Běh vás nebude nic stát

Jednou z velkých výhod je, že za běhání se nemusí utrácet. Jiné sportovní aktivity, jako například hokej, jízda na koni a další, vyžadují speciální vybavení. To však není zadarmo a je nutné za ně platit. Už jen základní výbava může přijít na nemalé peníze. Jistě, že můžeme investovat do běžecké obuvi, ale výběr je velký a rozhodně se nejedná o neúnosnou investici. Běhat se dá i v obyčejné teplákové soupravě.

Bez věkového omezení

Běhání s sebou nese, jak bylo již napsáno výše, mnoho výhod. Mezi jednu z nich patří i fakt, že nás nijak věkově nesvazuje. Běhat mohou děti i dospělí.  Ať je mi dvacet, pětadvacet nebo mi na dveře klepe padesát. Nikdo a nic mi nebrání v tom se proběhnout, pokud to zdravotní stav povoluje.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář