Sexuální divy světa – kamasútra

kamasutra

Když člověk hledá informace o sexuálních polohách a praktikách, narazí na každém druhém odkazu na kamasútru. Tato kniha o umění milovat je biblí téměř každého mileneckého páru. Ale odkud se vzala, v jaké době vznikla nebo kdo ji vytvořil?

Kamasútra je staroindický text, který pojednává o lidské sexualitě a který vznikl již před více než 1 500 lety. V překladu znamená něco jako Učebnice lásky (Káma je indický bůh milostné touhy a sútra znamená učebnice či poučení). Podle doložených důkazů je autorem díl mnich a filozof Vátsjájana, který žil v době 4. – 6. století n. l.

Co vedlo ke vzniku kamasútry?

Vátsjájana vytvořil tuto příručku lásky pro dvořany a bohaté měšťany s cílem seznámit je s milostným životem, jelikož podle něj manželství není uzavřeno pouze z důvodu plození potomků, ale rovněž i stvrzením lásky, a proto se manželé mají psychicky i fyzicky navzájem uspokojovat. Kamasútru jako takovou sám ale nevymyslel. Inspiroval se několika tehdejšími staršími dochovanými příručkami.

I přestože je dílo starší více než tisíc let, stalo základním pilířem erotické literatury a dodnes se jím inspirují tisíce párů na celém světě.

Co všechno v kamasútře najdete?

Jaké každé jiné literární dílo, i kamasútra je rozdělena do několika přehledných kapitol.

  • V úvodu knihy se zabývá smyslem života, správným zařízením domu, společenským chováním, péčí o tělesnou čistotu a také tím, jaký typ ženy je vhodný a jaký nevhodný pro určité muže.
  • Další kapitola s názvem „Milování popisuje typy mužů a žen podle velikosti pohlaví a dále se věnuje milostným předehrám, objetím, polibkům a představuje čtenářům více než 80  poloh a způsobů používaných při pohlavním styku, neboť podle knihy je tajemstvím kvalitního sexu co nejčastější střídání poloh.
  • Třetí kapitola je určená pannám, kde radí, jak si mohou získat muže, uzavřít sňatek apod., a dále mužům, které je chtějí získat.
  • Kapitola „Manželky“ se zabývá i jinými oblasti partnerského vztahu kromě toho sexuálního, a to správným chováním manželek a nastiňují i problematiku mnohoženství, která byla v té době velmi populární zvlášť na Blízkém Východě.
  • Kamasútra věnuje své pasáže i mužům, kde jim radí, jak svést ženy či jak si uhájit vlastní manželku.
  • Poslední kapitola pod názvem Kuběny pak pojednává o prostitutkách.

Na závěr pak dává autor knihy i konkrétní rady, například různé recepty na nápoje lásky či prostředky na zvětšení penisu, jak řešit frigiditu či impotenci apod .

Fotografie publikována se svolením digitalart/FreeDigitalPhotos.net

Jana Havlíčková (10 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář