Spíte v pyžamu nebo nazí?

Nahota

Nedávná studie prokázala, že spánek v rouše Evině blahodárně působí na lidské zdraví. Spánek „na ostro“ neboli tak, jak vás příroda stvořila, s sebou přináší hned několik výhod. Abych pravdu řekla, v zimním období volím spánek v pyžamu z příjemného a hřejivého materiálu. Během letních měsíců velmi ráda ulehám jen tak na lehko. Spát bez pyžama není pouze sexy, ale také zdraví prospěšné. V dnešním článku vám přináším několik osvědčených důvodů, proč spát nazí.

Problémy se spánkem

Pak zkuste ulehnout do peřin nahatí. Tělesná teplota během našeho spánku klesá přirozeným způsobem. Pyžamo tento proces značně narušuje. Nikde nic netlačí, nestahuje, pokožka může volně dýchat a uvolní se svalové napětí. Pokud spíte nazí, prospívá to i krevnímu oběhu.

Zhubněte během spánku

Tělo musí vydat více energie na udržení správné tělesné teploty, a tím dochází ke spalování kalorií. Pokud budete spát nazí, sníží se hladina stresového hormonu kortizolu, který ovládá pocit hladu.

Zachovejte si své mládí

Když usínáme oblečení a ještě zachumlaní pod peřinou, narušuje se uvolnění malaninu i růstového hormonu. To jsou dva důležití pomocníci v boji proti stárnutí. Pokud budete spát nazí a sníží se tělesná teplota, dojde k přirozenému zahřívání organismu.  Tím se uvolní tyto hormony, které mají regenerační schopnosti. Navíc tělo, které vydává energii k zahřátí, uvolňuje endorfin – hormon štěstí.  Ten mimo dobré nálady pomáhá s uzdravováním, pokud jsme nemocní.

Svědčí to i intimním partiím

Vlhká místa na těle, jako jsou intimní partie, potřebují dýchat. Přehnané teplo a vlhkost způsobuje přemnožení baktérií a kvasinek.

Tělesný kontakt s partnerem

Už malé děti milují, když jsou nahaté a mohou volně kopat nožkami a maminky se s nimi mazlí. Kontakt tělo na tělo je velmi důležitý i z psychického hlediska. Navíc to pomáhá uvolnit hormony, které prospívají intimnímu vztahu a minimalizují se výkyvy ve střídání nálad.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář