Stydíte se nakupovat lubrikanty?

stydíte se..

Pro některé lidi jsou lubrikační gely, krémy, oleje a vazelíny stále ještě tabu. Mnohem častěji však už můžeme narazit na lidi, kteří se nebojí po nich sáhnout. Lubrikantů existuje celá řada. Zatímco dřív se daly koupit pouze v sexshopech, dnes je seženete v lékárnách, drogeriích i na internetu. Sehnat se dají už za pár kaček a je pravda, že dokážou zpříjemnit sexuální zážitky.

Lubrikační gely se nepoužívají pouze při hrátkách s erotickými pomůckami, ale při povrchovém dráždění a při samotném sexu. Pokud se snad ještě někdo pohoršuje nad tímto tématem, je důležité připomenout, že lubrikační gely se používají i v lékařství při vyšetření ultrazvukem. Lubrikační gel je látka, která po nanesení vytvoří film, který umožňuje lepší kluzkost. Nabídka v tomto ohledu je velice pestrá a využití je všestranné. Například oleje se hodí jak pro samotnou masáž, tak jako pomůcka, pokud to, jak se slušně řekne, “trochu dře“. Zabraňují mechanickému poranění a obnovují vlhkost vaginální sliznice.

Lubrikační gely podle potřeby

Mezi oblíbené patří rovněž silikonové lubrikanty, protože nezasychají a nelepí se. Pro milovníky análního sexu existují dokonce anální spreje. Vybírat je možné i z řad lubrikantů pro orální sex, které patří mezi oblíbené, protože jsou aromatizované a s příchutí. Ať už patříte mezi příznivce či odpůrce lubrikantů, nedá se popřít, že tyto výrobky umí zjednodušit a zpříjemnit intimní okamžiky. Některé mají dokonce obsaženy afrodiziakální účinky nebo hřejivý efekt, který zvýší prokrvení pohlavních orgánů. Tím pomáhají ženám dosáhnout orgasmu a mužům zlepšují erekci. Samozřejmě bychom mohli jít ještě dál a přijít na to, že spousta z nich myslí i na zdraví a vybírají přípravky mající desinfekční prostředky. Někdo sáhne po gelu se spermicidními účinky, který má antikoncepční účinky, a jiný sáhne po gelu podle aroma.

Druhy lubrikantů

  • Vodní – nejméně dráždí lidskou pokožku;
  • Olejové – vazelína;
  • Silikonové – nezasychají tak rychle;
  • Speciální – aromatizované;
  • Alternativní – přírodní oleje (například olivový olej).

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář