Štýrsko – Wellness království

wellness

Ještě nevíte kam vyrazit se svým partnerem na výlet? Možností se nabízí celá řada. My jsme se rozhodli vám trochu pomoci a vybrali jsme Štýrsko.

To bylo velmi krátkou dobu součástí svazku českých a alpských zemí pod vládou Přemysla Otakara II, a to od roku 1261 do roku 1276. Dolní Štýrsko náleželo od roku 1918 ke Království Srbů, Chorvatů a Slovinců – pozdější Jugoslávií.  Dnes je součástí Slovinska. Rakouská spolková země Štýrsko je také Slovinci nazývána Horním Štýrskem – Obersteiermark. V Rakousku se název Horní Štýrsko používá pro území okolo města Bruck an der Mur na severu. Štýrsko patří mezi největší spolkovou země Rakouska a nejdete ho v jihovýchodní části. Hlavním městem Štýrska je Graz, který leží na řece Mur. Na severní straně Štýrska se rozprostírá vysokohorský masív Taur. Na severu najdete rovněž světoznámé poutní místo Marizell s klášterem. Jižní strana Štýrska je naopak nížinatá s podmínkami vhodnými k zemědělství.

Nejvíce navštěvovaná místa Štýrska

Mezi nejvíce navštěvovaná místa Štýrska patří okolí ledovce Dachsteinu s městy Schladming, Rohrmoos a Ramsau. Štýrsko patří mezi země, kde se nachází mnoho termálních lázní, ke kterým patří třeba Bad Ausee, Bad Koflach, Bad Blumau, Gesundheitstherme Wildbad, Therme Loipersdort a jiné. Na západní straně od Štýrského Hradce najdete městečko Piber.  Jen pro zajímavost: z tohoto místa pocházejí koně lipicáni. Jak bylo zmíněno, jde o zemi, která se pyšní širokým spektrem lázeňského zařízení, kde se prolínají nejmodernější poznatky a technologie s tisíc let starými zkušenostmi a moudrostí starých léčebných metod. Štýrsko okouzlí nejspíš každého, ale nejvíc si jej vychutnají právě ti, kteří chtějí poznat novou dimenzi požitků a to jak těla, tak duše.

Zdroj obrázku: http://www.blog.spar-mit.com

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář