Tipy pro rychlý a snadnější porod

ID-100200021

Každá těhulka se těší na nový přírůstek do rodiny. Jsme zvědavé, jak bude miminko velké, komu se bude více podobat a přejeme si, aby bylo nejkrásnější a nejhodnější na světě. Ale s blížícím se termínem porodu naše radost a očekávání ustupuje stranou a do popředí se hlásí obavy a strach z porodu samotného. Jak tedy zvládnout porod, abychom ho měli co nejdříve za sebou, a pokud možno, bez bolesti?

 

Čaj z listů maliníků

Jedna z přírodních metod, jak urychlit porod, je pití čaje z listů maliníku 4 až 6 týdnů před porodem. S postupně blížícím se porodem by se čaj měl pít častěji, podle vědců totiž stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny a díky tomu zkracuje 2. dobu porodní – vypuzovací. Čaj není nijak drahý, stojí okolo 30,- Kč a je k dostání v kterékoliv lékárně.

Lněné semínko

Lněné semínko se všeobecně doporučuje konzumovat, pokud trpíme špatným zažíváním, žaludečními vředy nebo zácpou. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou rovněž účinným lékem na vysoký krevní tlak či jiné cévní potíže. Semínko ze lnu ale také pomáhá usnadnit porod, uvolňuje totiž porodní cesty a zjemňuje hladké svaly a tím také lépe otvírá děložní hrdlo. Hlen ze lnu obalí dítě, které se tak snadněji porodí. Stačí sníst každý den 2 polévkové lžíce semínek, je ale potřeba je důkladně rozkousat, možné je i rozmixovat nebo namočit, přidat do pomazánky, do jogurtu nebo k müsli. Některé maminky požívají i olej ze lněného semínka.

Masáž hráze

Další obava, která nám vyvstává spolu s nadcházejícím porodem, jsou případné komplikace při porodu spojené s nástřihem hráze. Každá bychom se tomu chtěli vyhnout co největším obloukem. Masáž hráze má pomáhat zvyšovat její elasticitu a rozvinování během porodu. Stačí si k tomu zakoupit v lékárně či drogerii speciální masážní olej. Samotná masáž by se pak měla provádět 4 až 6 týdnů před porodem každý den. Bohužel na ni ale nemůžete spoléhat na 100 %. O nástřihu hráze rozhoduje mnoho faktorů, pokud například všeobecně trpíte slabou elasticitou kůže, například máte silné předpoklady pro vznik strií apod., nepomůže vám ani masáž několikrát denně, nebo pokud by mělo vaše miminko větší hmotnost či velikost.

Pohlavní styk

Překvapivé, jak jinak příjemná činnost může být zároveň i užitečná! Pokud se vám zdá, že budete těhotenství přenášet, nebraňte se spojit příjemné s užitečným a užijte si pohlavní styk s partnerem. Je však důležité po samotném styku nechat partnerovo semeno v děloze co nejdéle. Je totiž dokázáno, že sperma obsahuje látky – prostaglandiny, které změkčují a uvolňují děložní hrdlo a tím urychlí i samotný porod.

Fotografie publikována se svolením DAvid Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Jana Havlíčková (10 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář