Úskalí online seznamek

Úskalí online seznamek

Seznamovat se po internetu není už dnes žádnou žhavou novinkou. Denně chatuje na různých serverech spoustu lidí. Dokonce i já sama mám vztah díky online seznamce, ale mimo svých praktických stránek nese takové randění i své úskalí. Ne vždy vám musí druhá strana říkat pravdu. Dnes si ukážeme nejčastější lži, které používají jak muži, tak ženy při seznamování se na internetu.

Profil osobnosti

Kdyby mělo mnoho lidí odpovědět na otázku, co mohou o sobě říci, nejspíš by z nich vypadla jedna věta. Díky tomu, že některé profily nabízejí možnosti, které stačí jen odkliknout danou možnost, ze sebe dělají to, co ve skutečnosti nejsou. O co přesně jde?

Alkohol-normálně by člověk řekl: no příležitostně si něco dám. A příležitost je každý víkend? Jenže danému jedinci se může zdát, že je to normální a vlastně moc nepije a klikne na tlačítko NE.

Děti? Jsem rozvedený a nemám je u sebe, takže opět NE.

Drogy? No párkrát jsem si šlehl, žejo, ale to nikdo nemusí vědět – NE. Myslím, že dál pokračovat nemusím a každému je jasné, že nemůže některé osobnostní profily brát zcela vážně. Avšak některý profil vás zaujme a budete mít zájem si s tímto člověkem psát. O tom, že to může být jedno velké zklamání, se snad zmiňovat nemusím. Virtuální realita se od té klasické velmi liší! A smutné je to, že ji podléhá čím dál více lidí a někteří dokonce svým vlastním lžím věří.

Upravím si vzhled

Mezi nejčastější lži na internetu existuje lhaní o výšce, váze a celkovém vzhledu. Dnes není vůbec žádný problém upravit svou fotografii ve photoshopu. Někteří používají prastaré fotografie, když měli třeba o 20kg méně. Přesně tohle zažil jeden můj kamarád, který pozval holku na kafe. Perfektně si po internetu rozuměli a on hned věděl, že je to ta pravá. Dokonce si vyměnili telefonní číslo a hlas měla také velmi příjemný. Ups. Došlo na schůzku a bylo po lásce. Možná někdo namítne, že na kráse nezáleží a důležité je, jak si dva rozumí. Bohužel často tento výrok lidé používají, ale pokud se neocitli v podobné situaci, asi to nepochopí. Zkrátka slečna z fotografie byla o 10 let starší a byla prostorově objemnější. Zůstali přátelé, ale láska jak trám z toho nebyla. Tímto zastíráním si však lidé ubližují sami.

Finance

Zkuste najet na seznamku a prohlédněte si profily žen, které hledají partnera. Mnoho z nich uvádí podmínku, aby byl partner schopen je zajistit, měl auto, přijal její děti a podobně. Sama však svůj příjem nebo práci neuvádí. Není žádnou výjimkou, že si muži „nadsazují“ a pasují se na ředitele pobočky. Jaké? To už se většinou neuvádí.

Zdroj obrázku: http://www.mandatory.com.

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář