Vitamínová bomba zvaná CELER

celerová šťáva

Celer patří mezi potraviny napěchované vitamíny i minerály. Přinášíme vám osm pádných důvodů, proč konzumovat právě celer. Ten může být konzumován syrový v podobě salátů, ale rovněž může být součástí vařených jídel (polévka, celerové hranolky a další). Nespornou výhodou celeru je, že na rozdíl od jiných druhů zeleniny, dobře snáší vysoké teploty. Proto se tolik neničí látky, které jsou důležité pro lidský organismus. Listy z celeru jsou bohatstvím vitamínu A, ani kořen nepřijde vniveč: kořeny jsou bohatým zdrojem vitamínů B1, B2, B6 a C, dále pak také draslíku, železa, fosforu, kyseliny listové, vápníku, hořčíku, sodíku a také obsahuje nemálo aminokyselin.

Snižuje cholesterol

Jestliže máte zvýšený cholesterol a lékař vám doporučil vyloučit ze svého jídelníčku mastná jídla, uzdravení můžete podpořit tím, že budete pít celerovou šťávu. Po dobu cca 3 týdnů pijte každé ráno na lačno sklenku celerové šťávy. Výsledky vás ohromí.

Uklidňuje nervy

Minerály alkalického původu, které jsou obsažené v celerové šťávě, mají zklidňující účinek na nervový systém. Popíjení této šťávy je proto skvělým řešením pro ty, kteří trpí nespavostí. Pokud se tento problém týká i vás, vypijte skleničku celerové šťávy vždy hodinu před spaním.

 Prevence rakoviny

Celer v sobě ukrývá složky, které mají prokazatelně protirakovinný účinek. Z tohoto důvodů může konzumace celeru ochránit před rakovinou žaludku. Lékaři doporučují denní konzumaci celeru.

 Sníží krevní tlak

Nedávné testy odhalily, že lidé, kteří pijí celerovou šťávu po dobu minimálně jednoho týdne, mají výrazné zlepšení krevního tlaku. Celer obsahuje látku, která pomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a rozšiřuje cévy. Tímto dochází k lepší cirkulaci krve.

 Reguluje hormony

Není žádnou novinkou, že celer patří mezi přírodní afrodisiakum. Obsahuje totiž látku, která reguluje hormony u žen, ale i mužů. Navíc, celerová šťáva zvyšuje plodnost a bojuje proti impotenci.

 Pomáhá ledvinám

Pravidelná konzumace celeru vede k lepší činnosti ledvin. Napomáhá tělu urychlit proces, při kterém se odstraňují z těla toxiny. A jako bonus ještě navíc zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Pokud se chcete vyhnout problémům s ledvinami, je doporučeno pít celerovou šťávu ve větším množství. Avšak pojídání čerstvého celeru je také velmi prospěšné.

 Detoxikace

Pokud se cítíte vyčerpaní a bez jiskry, nebo jste v poslední době holdovali jídlům obsahujícím poměrně dost chemických látek, jezte celer a pijte celerovou šťávu každý den. Pomůže vám to zbavit se toxinů v těle.

 Pomocník při hubnutí

Celer patří mezi výživné jídlo, které má mimo jiné za úkol snížit chuť na sladká a mastná jídla. Pokud nevěříte, vyzkoušejte si na sobě malý test. Celer umyjte a nakrájejte ho na plátky. Jezte ho v průběhu celého dne a na konci dne uvidíte, že jste snědli mnohem méně jídla než obvykle.

Fotografie publikována se svolením phasinphoto Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář