Zajímavosti a malé rady o tetování

tetování

Nebo také hovorově kerka, je druh malby, kresby, nebo také umění. Člověk provádějící tuto činnost se nazývá tatér. Pomocí vpichování pod kůži vytváří obrazce, nápisy. Jedná se o formu skarifikace. Tento termín je používán u uměleckého způsobu zdobení nebo zkrášlování kůže. Faktem, že je v dnešní době tetování populární, jsou čísla průzkumu. Na otázku, zda se tetování dané osobě líbí, 75% osob reagovalo pozitivně, tedy ano. Najdou se však takoví, pro které je tetování stále tabu a považují ho za špatné.

Něco k historii tetování

Slovo tetování pochází z anglického slova tattoo. Stejně tomu je v případě slova tattoo, tenhle název také nepřišel náhodou. Prvním příznakem tohoto slova je slovo “tatao“, překládáme také jako „klepat“. Druhé je známější a sice “tatu“. Množství spekulací zavádí počátek tetování až do dob 5000 př.n.l. V minulosti bylo tetování používáno při rituálech kmenů, oslav, náboženských obřadů, nebo jako odměna lovci. Pověry praví, že tetování na prstech a zápěstí mělo za úkol chránit jedince před nemocemi a utužovat zdravé tělo. Největší pokrok u tetování měli Egypťané, posunuli tuto techniku hodně dopředu, vyvíjela se postupně dále do Evropy, Arábie a Persie. Postupem času se v každé zemi tetováním značili odlišní lidé, příkladem je Itálie, konkrétně Řím, kde se značili vězni, uprchlíci a zloději. V Řecku se tak například značili špehové tak, aby rozeznali jednotlivé úkoly a postavení. V Západní Asii tetování dokazovalo dle hojnosti společenské postavení jednice a bylo odměnou. U žen tetování znamenalo věrnost, tedy, že nejsou k mání, vdané.

Pár rad co se týče péče o tetování

Při novém čerstvém tetování je důležitá ochranná folie, na dobu 2-6 hodin podle velikosti. Po odstranění omyjte řádně vodou a mýdlem ideálně s nízkým Ph. Poté ponechejte tetování nějaký čas v klidu, řádově pár hodin a naneste první vrstvu ochranného krému. Nejlepší volbou je krém zakoupit přímo u svého tatéra. Případné stroupky na tetování v žádném případě neškrábejte ani se nesnažte je jakýmkoli způsobem odstranit.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

Jan Korta (3 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář