Zázrak z přírody zvaný aloe vera

aloe vera

Není žádnou novinkou, že lidé v poslední době tíhnou k přírodním produktům. V dnešním článku se zaměříme na všem známé aloe vera. Ovšem existují informace, které jste možná netušili. O aloe vera se říká, že kudy teče, tudy hojí. To znamená přes ústa až po konečník. Co se týká dutiny ústní, je známo, že použití aloe pro dásně i zuby je správná volba. Gely s obsahem aloe vera si získávají stále větší popularitu pro jejich blahodárné účinky. To je nejspíš důvod, proč se někteří lidé zajímají o tuto možnost používání čistě přírodního prostředku k hygieně zubů namísto běžné zubní pasty.

Aloe vera a jeho příznivé účinky

Aloe vera je rostlina s léčivými a hojivými účinky. Extrakt této rostlinky se využívá jak k léčbě různých kožních problémů, tak vnitřně k léčbě zažívacích potíží. Jak bylo uvedeno výše, kudy teče, tudy hojí. To znamená, že má aloe vliv i na hemeroidy, o kterých lidé často nehovoří rádi ze studu. Avšak pozor, extrakt z aloe nemusí být vhodný pro každého. To se týká především lidí trpících alergiemi. Rostlina je účinná údajně z toho důvodu, že její buňky jsou svým složením velmi blízké buňkám těla lidského. Proto se jedná o rostlinu, která je ideálním přírodním lékem. Disponuje schopností vstřebat se hluboko pod povrch tkání. Proto je aloe účinné také v případě dásní a ústní dutiny. Umí vyléčit i dásňové tkáně, které se nacházejí hluboko pod povrchem.

Aloe vera a ústní dutina

Otázkou pro vás nejspíš je, jak může aloe pomoci zubům a dásním. Aloe vera obsahuje přírodní chemické sloučeniny nazývané antrachinony a ty mají přirozeně protizánětlivý účinek. Tyto léčivé látky brání v tvorbě bakterií na zubech a dásních. Jsou dokonce tak efektivní jako běžná zubní pasta a možná, že ještě více. Aloe představuje skvělou volbou pro ty, kteří mají citlivé zuby nebo dásně (krvácivost dásní – paradentóza). Aloe napomáhá odstranit z úst bakterie a jako bonus má také protizánětlivé účinky. Což se o většině klasických zubních past říci nedá. Aloe vera umí také zatočit se zubním kazem. Má schopnost v ústech likvidovat organismy, které zubní kaz způsobují.

Fotografie publikována se svolením markuso Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář