Zhubněte se švihadlem

švihadlo

Skákat jen tak zní asi dost pomateně, ale pokud si na pomoc vezmete švihadlo, bude to nejen príma zábava, ale spálíte značné množství kalorií. Pokud bydlíte v RD nebo v přízemí máte vyhráno. V jiném případě si pro své skákání vymezte přijatelnou denní dobu, aby vás sousedé neprokleli. Skákání přes švihadlo je ideální kardio cvičení u kterého spálíte jednak značné množství kalorií a také zapojíte horní i dolní svalstvo. Pokud budete skákat přes švihadlo v bytě, bude nejlépe si vymezit prostor a odtáhnout nábytek, který překáží. Nejideálnější délka švihadla, pro člověka měřícího kolem 165 – 170cm je délka lana do 255cm. Při výšce 180cm je to délka lana do 270cm a pro člověka nad 180cm zvolte délku lana do 285cm. Zatímco dřív jsme znali klasické švihadlo s dřevěnou rukojetí, dnes si můžete opatřit švihadlo z různých materiálů a to dokonce i s počítadlem.

I skákání přes švihadlo má svou techniku

Zaujměte uvolněný postoj a nebuďte křečovití. Při skákání vychází pohyb se zápěstí a omezte pohyb v horní části těla. Ramena mějte uvolněná a ohýbejte ruce v lokti. Kolena jsou mírně ohnutá a dopad směrujte na bříška chodidel. U skákání nedupejte jako sloni a nedopadejte na celou plochu nohy.

Zapojení břišních svalů

U skákání přes švihadlo jednak spalujete, ale zároveň procvičujete dolní i horní svaly. Můžete však procvičit i břišní svalstvo. Zvedáním kolen při skoku na střídačku zapojíte do akce i bříško. Koleno vždy zvedněte nad výši boků a střídejte kolena. Vydržte takto alespoň jednu minutu skákat a opakujte v sériích.

Jak co nejméně zatěžovat klouby

I když budete skákat přes švihadlo doma, nezapomínejte na vhodnou obuv, která odpruží dopad. Před skákáním nezapomeňte na krátký strečink a na závěr protažení celého těla. Pokud teprve se skákáním začínáte, nemusíte skákat, jako klokan. Bohatě postačí do výše 5cm nad povrch. U skákání zapojíte všechny velké svaly nohou-sedací, zadní část stehen, podkolenní šlachy, lýtkové a horní část těla-bicepsy, tricepsy, ramena, předloktí, zádové a hrudní. Pravidelné skákání zpevní jak šlachy, tak klouby. Při každém cvičení nezapomínejte rovněž na doplňování tekutin. Po ruce mějte nachystanou sklenici s vodou.

Fotografie publikována se svolením thephotoholic Photography/FreeDigitalPhotos.net

Gábina (77 Příspěvků)Můžete zanechat odpověď, nebo zpětný odkaz z vašich vlastních stránek.

Napsat komentář